Zamknij

Słowenia znosi obowiązkowe testy dla Polaków. Z luzowania wykluczono dwa województwa

07.06.2021 11:27
Słowenia
fot. Shutterstock

Słowenia łagodzi restrykcje wjazdowe dla Polaków. Od 5 czerwca zniesiono obowiązkowe testy i kwarantannę dla turystów. Ale okazuje się, że nie dla wszystkich – z luzowania restrykcji zostały wykluczone dwa polskie województwa. 

Słowenia znów zmienia przepisy wjazdowe dla podróżujących z Polski. Do tej pory konieczne było okazanie negatywnego wyniku testu PCR lub HAG (wykonanego nie wcześniej niż 48 godzin przed wjazdem). 

Władze Słowenii teraz podjęły decyzję o złagodzeniu restrykcji pandemicznych dla Polaków. Nowe zasady obowiązują jednak podróżujących z 14 polskich województw. Co z dwoma pozostałymi? 

Słowenia znosi obowiązkowe testy dla Polaków

– Od 5 czerwca dozwolony jest wjazd bez kwarantanny i obowiązku przedłożenia negatywnego wyniku testów dla mieszkańców wszystkich województw Polski, za wyjątkiem opolskiego i wielkopolskiego – czytamy na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co z pozostałymi podróżującymi? MSZ podaje, że turyści przybywający do Słowenii z obszarów o wysokim zagrożeniu epidemiologicznym (w tym również z województw opolskiego i wielkopolskiego) podlegają 10-dniowej kwarantannie. Temu obowiązkowi nie podlegają osoby, które przedstawią negatywny wynik testu na obecność koronawirusa (PCR lub HAG), nie starszy niż 48 godzin.

Warto podkreślić, że z obostrzeń pandemicznych są również zwolnione osoby do 15 roku życia oraz podróżujący, którzy przeszli pełny cykl szczepień lub przechorowały Covid-19 (tutaj konieczne jest przedstawienie pozytywnego wyniku testu na przeciwciała lub zaświadczenia lekarskiego o odbyciu choroby).

Źródło: gov.pl, Fly4free.pl