Zamknij

Słynne rancho Michaela Jacksona na sprzedaż. Cena spadła o 70 proc.

Redakcja
05.03.2019 11:10
Posiadłość Michaela Jacksona
fot. Coleman Rayner/East News

Należąca niegdyś do Michaela Jacksona posiadłość Neverland jest po raz kolejny wystawiona na sprzedaż. Tym razem właściciele nieruchomości obniżyli jej cenę o 70 procent. 

Neverland Ranch, była posiadłość Michaela Jacksona, została ponownie wystawiona na sprzedaż - tym razem za 31 mln dolarów czyli ponad 117 mln złotych. To prawdziwa "okazja", bo jeszcze klika lat temu ranczo sprzedawano za zawrotną  cenę 100 mln dolarów, czyli niemal 380 mln złotych.

Rancho Michaela Jacksona za 31 mln dolarów

Znajdujące się w hrabstwie Santa Barbara w Kalifornii dawne rancho Michaela Jacksona ma powierzchnię 1092 hektarów. Nowy właściciel będzie miał do dyspozycji kort tenisowy, jezioro, fontannybasen, kino na 50 osób oraz trzy domki dla gości. W dawnym Neverland, obecnie nazywanym Ranczo Sycamore Valley, znajduje się też dom z sześcioma sypialniami i dziewięcioma łazienkami.

Rancho Michaela Jacksona
fot. IMP FEATURES/East News

Ranczo Sycamore Valley, które kiedyś nosiło nazwę Neverland ("Nibylandia"), należało w przeszłości do Michaela Jacksona. Piosenkarz kupił posiadłość w 1989 roku za 19,5 mln dolarów. Mieszkał tam przez kilkanaście lat. W 2008 roku Król Popu sprzedał ją za 35 mln dolarów spółce, której był udziałowcem (obecnie są nimi spadkobiercy gwiazdy).

Piosenkarz na terenie posiadłości stworzył wesołe miasteczko, zoo, salę kinowo-teatralno-taneczną, salę gier komputerowych, wioskę indiańską, XIX-wieczny Dziki Zachód, słynny zegar kwiatowy i stację kolejową.

Rancho Michaela Jacksona
fot. Coleman-Rayner/East News

Niestety nadal nie ma chętnych na kupno posiadłości - Rancza Sycamore Valley. W sprzedaży zdecydowanie nie pomaga negatywny rozgłos wokół posiadłości oraz Króla Popu w związku najnowszym filmem dokumentalnym "Leaving Neverland" na temat molestowania przez piosenkarza dzieci goszczących na terenie rancza.Rodzina Michaela Jacksona zaprzeczyła wszystkim zarzutom przedstawionym w dokumencie i zapowiedziała pozew przeciwko jego twórcom na ponad 100 milionów dolarów.

Zobacz także

Źródło: tvn24bis.pl

___

RadioZET.pl/NC