Zamknij

Tragiczna śmierć turystki. 21-latka spadła z klifu w czasie robienia selfie

Redakcja
29.01.2020 11:08
Selfie
fot. Shutterstock/zdj. ilustracyjne

Do tragicznego zdarzenia doszło na indonezyjskiej wyspie Nusa Lembongan. Pochodząca z Chin turystka chciała zrobić sobie zdjęcie na popularnym, a zarazem bardzo niebezpiecznym klifie nazywanym "Devil’s Tear". W czasie pozowania do selfie 21-latka spadła z dużej wysokości do wody i utonęła. 

"Devil's Tear" jest popularnym punktem widokowym wyspy Nusa Lembongan. Miejsce to słynie z przepięknych zachodów słońca. Widok fal rozbijających się o skały tworzy niesamowite widowisko. Choć to niezwykle piękne miejsce, trzeba zachować szczególną ostrożność - w czasie robienia zdjęć na "Devil's Tear" wiele osób zostało ciężko rannych lub straciło życie. 21-letnia turystka z Chin jest kolejną ofiarą niebezpiecznego klifu w Indonezji. 

Pozowała do selfie na klifie, porwała ją fala

21-latka wybrała się na słynny punkt widokowy wspólnie ze zorganizowaną wycieczką z przewodnikiem. Według relacji innych uczestników wycieczki, dziewczyna zbliżyła się do krawędzi klifu, by znaleźć idealne ujęcie. Niestety, skończyło się to dla niej tragicznie. 21-latka spadła do wody z dużej wysokości i utonęła.

ZOBACZ TAKŻE: Polak spadł z 230-metrowego klifu w Turcji. Tragedia na wakacjach

Następstwa tego dramatycznego wypadku uchwycił na nagraniu jednej z turystów stojący na pobliskich skałach. Na krótkim filmiku widać w oddali tonącą postać oraz grupę ludzi machających w kierunku płynącej w oddali łodzi. Słychać też krzyki oraz wołanie o pomoc. Pomimo interwencji łodzi ratunkowych, 21-latki nie udało się uratować.

Szef biura turystycznego, Nengah Sukasta, zaapelował do organizatorów wycieczek, aby zwracali większą uwagę na turystów i przypominali im o zasadach bezpieczeństwach. Po serii śmiertelnych wypadków w ostatnich latach władze zainstalowały wzdłuż wybrzeża poręcze i ogrodzenia. Niestety nawet to nie uchroniło młodej turystki z Chin przed śmiercią.

ZOBACZ TAKŻE: Tragedia na pokładzie samolotu. Zmarła 10-letnia dziewczynka

Wyślij ten artykuł Messengerem do znajomych - oni też powinni to wiedzieć!

Źródło: Daily Mail, wp.pl

___

RadioZET.pl