Zamknij

Tragiczna śmierć 22-letniego turysty. Chciał zrobić idealne selfie

10.09.2020 10:06
Grupa turystów robiących selfie
fot. Shutterstock/Zdj. ilustracyjne

Do tragicznego zdarzenia doszło na terenie parku Namtok Ngao w Tajlandii. 22-letni turysta, pomimo widocznych znaków z ostrzeżeniami, postanowił wspiąć się na szczyt wodospadu Ngao, by zrobić selfie. Podczas próby wykonania idealnego zdjęcia młody mężczyzna poślizgnął się i spadł z wysokiej skały. 

Jak podaje "Independent", 22-letni turysta z Uzbekistanu wraz z szóstką znajomych wybrali się na wycieczkę do popularnego parku wodospadów Namtok Ngao. Grupa przyjaciół już od dłuższego czasu nie mogła wydostać się z Tajlandii z powodu odwołanych lotów w czasie pandemii koronawirusa. Postanowili w tym czasie zwiedzić kraj i wybrali się na motocyklach do prowincji Ranong na południu Tajlandii. Ta wyprawa skończyła się niestety tragicznie.

Tajlandia. Turysta zginął przy robieniu selfie

Wędrując przez park Namtok Ngao, 22-latek postanowił wspiąć się na wysoką skałę, by zrobić sobie selfie. Zignorował przy tym wyraźne znaki ostrzegawcze, aby nie zbliżać się do krawędzi wodospadu ze względu na jego śliską powierzchnię. 

W pewnym momencie młody turysta poślizgnął się i spadł z 15-metrowej skały. Na miejsce zdarzenia została wezwana policja i pogotowie. Niestety mężczyzna nie przeżył tego wypadku. Ciało 22-latka zostało przetransportowane do szpitala Ranong w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. 

Chalit Sinrojthanakorn, z parku narodowego Namtok Ngao, powiedział w rozmowie z lokalnymi mediami: "Turysta zszedł z wytyczonej ścieżki i zignorował ostrzeżenia, chcąc wspiąć się na wodospad. Następnie poślizgnął się i spadł z dużej wysokości, uderzając o skały poniżej. Mężczyzna zginął na miejscu" - przekazał. 

Władze parku przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności w czasie wyprawy po parku. 

Źródło: Independent.co.uk