Zamknij

Śnieg i mróz w Karkonoszach. Odczuwalna temperatura na Śnieżce wyniosła -32 stopnie [ZDJĘCIA]

24.11.2021 08:54
Karkonosze
fot. Shutterstock

Karkonoski Park Narodowy opublikował zdjęcia przedstawiające sytuację w Karkonoszach w ostatnich dniach. W tym rejonie na dobre zagościła zima, która przyniosła nie tylko opady śniegu, ale też niskie temperatury. Miejscami słupki rtęci pokazywały prawie -11 stopni Celsjusza, ale odczuwalna temperatura była znacznie niższa.

W wielu krajach Europy w ostatnich dniach pojawiają się już pierwsze oznaki zimy. Hiszpanię i Portugalię nawiedziły tak silne śnieżyce, że wiele dróg pokryła gruba warstwa śniegu, która sparaliżowała życie mieszkańców. Sygnały świadczące o tym, że nadchodzi kolejna pora roku, zarejestrowano także w Polsce.

Do sieci trafiły również magiczne zdjęcia Zakopanego pod śniegiem - do kultowego górskiego miasta również przyszła zima. Okazuje się, że z taką pogodą mieli również do czynienia w ostatnim czasie ludzie zamieszkujący tereny w pobliżu Karkonoszy. Tutaj temperatura spadła nawet do -11 stopni Celsjusza, ale odczuwalna była znacznie niższa.

Śnieg i mróz w Karkonoszach. Odczuwalna temperatura na Śnieżce wyniosła -32 stopnie

We wtorek w wielu miejscach Polski padał śnieg. Białe płatki za oknami z pewnością zachwyciły miłośników zimy wyczekujących na święta Bożego Narodzenia, ale niestety dodatnia temperatura nie pozwoliła się nimi zbyt długo cieszyć. Zupełnie inaczej jednak przedstawia się sytuacja w górach. Tutaj już od tygodni na ziemi utrzymuje się cienka warstwa śniegu.

W Karkonoszach w ostatnich dniach zanotowano kolejne opady śniegu, a także wyjątkowo niskie temperatury. O aktualnej sytuacji na szczytach poinformowali na Facebooku przedstawiciele Karkonoskiego Parku Narodowego. To oni zdradzili, że słupki rtęci miejscami pokazywały nawet -11 stopni Celsjusza. Jednak to odczuwalna temperatura zrobiła na wszystkich znacznie większe wrażenie.

Dwucyfrowy mróz był tej nocy na Śnieżce! O pierwszej w nocy było -10.3 °C, a godzinę później już -10.9 °C.O 5 rano ociepliło się do -8.1 °C. Odczuwalna to jednak i tak -32.67 °C - możemy przeczytać w poście KPN w mediach społecznościowych.

Wiadomość została opatrzona pięknym zdjęciem gór pod śniegiem. Fotografia doczekała się wielu komentarzy zachwyconych internautów.

Zima w pełni.

 

Brr!

 

W końcu - piszą.

A wy wybieracie się w najbliższym czasie w polskie góry?

Źródło: Facebook/Karkonoski Park Narodowy