Zamknij

Śnieg sparaliżował duże miasta w Turcji. Mieszkańcy zmagają się z mrozem i zablokowanymi drogami

26.03.2021 12:24
Zima w Turcji
fot. Osman Orsal/Xinhua News/East News

Mieszkańcy Stambułu zmagają się w ostatnich dniach z ostrym atakiem zimy. Temperatura spadła tam poniżej 0, a drogi przykryła gruba warstwa białego puchu. Wygląda na to, że Turkowie na wiosnę będą jeszcze musieli chwilę poczekać.

W wielu krajach na północnej półkuli Ziemi widać już pierwsze oznaki wiosny. Słupki rtęci zaczynają pokazywać coraz wyższe wartości, a słońce coraz częściej wychodzi zza chmur. Jednak zdarzają się jeszcze pojedyncze dni, w których daje o sobie znać zima.

Tak działo się ostatnio np. w Turcji. Mieszkańcy Stambułu i okolic musieli zmierzyć się z niespodziewanym atakiem mrozu. W środę region ten nawiedziła śnieżyca, która uniemożliwiła normalne funkcjonowanie. Zasypane zostały ulice, które spowodowały ogromne utrudnienia w ruchu.

Śnieg sparaliżował duże miasta w Turcji. Mieszkańcy zmagają się z mrozem i zablokowanymi drogami

Mimo tego, że marzec powoli dobiega końca, w niektórych miejscach globu wciąż zdarzają się siarczyste mrozy i ataki surowej zimy. Tak było np. ostatnio w Turcji. Mieszkańcy niektórych regionów musieli zmierzyć się z obfitymi opadami śniegu i niską temperaturą.

W środę w największym tureckim mieście, Stambule, temperatury spadły poniżej zera - a warto przypomnieć, że zaledwie kilka dni wcześniej słupki rtęci pokazywały nawet 20 stopni Celsjusza. Chwilę później sytuacja całkowicie się zmieniła, a ulice pokryła gruba warstwa białego puchu.

Drogi zostały zasypane śniegiem, a to wywołało ogromne korki. Część tras stała się całkowicie nieprzejezdna również przez lód. Złą sytuację zanotowano nie tylko w Stambule, ale też w stolicy kraju, Ankarze.

Zobaczcie, jak wyglądał marcowy atak zimy w Turcji.

Źródło: Euronews