Zamknij

Śnieżny labirynt w Polsce znów otwarty. To największy taki obiekt na świecie

Nina Czochara
27.01.2020 16:11
Snowalnadia w Zakopanem
fot. Facebook/Snowlandia

W Zakopanem po raz szósty stworzono gigantyczny labirynt śnieżny. Na odwiedzających czekają dziesiątki krętych alejek i dwumetrowe ściany wykonane ze śniegu i lodu. To największa tego typu atrakcja na świecie. 

Śnieżny labirynt jest jedną z atrakcji w Zimowym Parku Rozrywki Snowlandia w Zakopanem. Obiekt zlokalizowany jest w pobliżu Wielkiej Krokwi, w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Śnieżny labirynt: magiczna atrakcja Zakopanego

Cały labirynt ma powierzchnię ponad 2500 m2, co czyni go największym śnieżnym labiryntem na świecie. Wykonane z bloków lodowych i śniegu ściany mają ponad 2 metry wysokości - zdaniem niektórych można się pośród nich łatwo zgubić. Wieczorami atrakcja jest dodatkowo oświetlana kolorowymi iluminacjami, co tworzy niezwykły klimat tego miejsca.  

Zobacz także

Chętni mogą oglądać zmagania śmiałków w labiryncie z góry, co umożliwia specjalnie przygotowany zamkowy taras. Oprócz zabawy w labiryncie turyści mogą podziwiać igloo z pięknymi lodowymi rzeźbami oraz skorzystać z toru saneczkowego oraz wyciągu narciarskiego. W tym sezonie zaplanowano również otwarcie największej na świecie zbudowanej ze śniegu piramidy.

Śnieżny labirynt po raz pierwszy powstał w 2016 roku. Zbudowano go wówczas z aż 60 tysięcy brył lodu, a odwiedzający Zakopane bardzo szybko pokochali nową atrakcję. 

Atrakcja jest otwarta codziennie 10.00 do 21.00. Dorośli zapłacą za wstęp 20 złotych, a dzieci 16 złotych (3-16 lat). Są też dostępne pakiety dla rodzin – 2 dorosłych i dziecko muszą przygotować 50 złotych, a 2 dorosłych z dwójką dzieci – 65 złotych. 

ZOBACZ TAKŻE:

• Zakopane – atrakcje dla dzieci [8 najlepszych pomysłów]

• Termy w Polsce. TOP 10 najlepszych basenów termalnych

Źródło: Snowlandia.pl, fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC