Zamknij

Miasto zniknęło w ogromnej "chmurze". Przez Nowy Jork przeszła nawałnica śnieżna

Redakcja
20.12.2019 15:25
Nawałnica śnieżna w Nowym Jorku
fot. Twitter/NBC News

Nad Nowym Jorkiem przeszła kilka dni temu potężna nawałnica śnieżna. W sieci pojawiły się nagrania, na których widać, jak ogromna biała chmura spowija miasto. Burza śnieżna była tak gwałtowna, że synoptycy wydali ostrzeżenia pogodowe. 

Nawałnica śnieżna, która nawiedziła Nowy Jork, była sporym zaskoczeniem dla mieszkańców. Zjawisko, trwające zaledwie pół godziny, w krótkim czasie zmieniło krajobraz metropolii w prawdziwie zimowy. Sieć obiegły nagrania, na których widać potężną burzę śnieżną. 

Nowy Jork znika pośród śnieżnej chmury [WIDEO]

Na nagraniach widać, jak chmura śniegu nadchodzi znad rzeki Hudson i pochłania wszystko, co staje na jej drodze. "Wygląda, jakby Biali Wędrowcy zawładnęli miastem" - skomentował jeden z użytkowników Twittera. 

Ogromna chmura robi tym większe wrażenie, że nagrania wykonano metodą poklatkową (tzw. timelapse), zatem wszystko dzieje się na nich w przyspieszonym tempie. W efekcie mamy wrażenie, że w ciągu kilkunastu sekund Nowy Jork został przykryty białą chmurą.

Zobacz także

Zjawisko nawałnicy było tak gwałtowne, że Amerykańska Narodowa Służba Pogodowa (National Weather Service) wydała ostrzeżenia pogodowe dla części Nowego Jorku i części Long Island. 

Agencja wyjaśnia, że nawałnice śnieżne są krótkotrwałe, ale gwałtowne i intensywne. Towarzyszy im porywisty wiatr. Meteorolodzy zalecają, aby w czasie burzy nie wychodzić na zewnątrz i unikać prowadzenia samochodu ze względu na złe warunki panujące na drogach.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: CNN, TVN Meteo

___

RadioZET.pl/NC