Zamknij

Sri Lanka wprowadziła darmowe wizy turystyczne. Przez dwa miesiące bez opłat

Nina Czochara
27.02.2020 11:38
Sri Lanka - plaża
fot. Shutterstock

Władze Sri Lanki ogłosiły zniesienie opłat za wizy turystyczne dla obywateli 48 krajów, w tym również Polski. Darmowe wizy są dostępne w okresie od 26 lutego do 30 kwietnia 2020 roku. Rząd chce tym działaniem przywrócić dawną popularność azjatyckiej wyspie. 

To nie pierwszy raz, kiedy władze Sri Lanki ogłaszają takie zmiany dla turystów. Opłaty za wizy zostały wcześniej zniesione na pół roku - od 1 sierpnia 2019 roku do stycznia 2020 roku. Okazuje się, że program darmowych wiz turystycznych został wznowiony

Darmowa wiza na Sri Lankę

Jak podano na stronie Departamentu Imigracji i Emigracji Sri Lanki oraz Elektronicznego Systemu Autoryzacji, darmowe wizy turystyczne są dostępne dla obywateli 48 krajów, w tym z Polski. Na liście państw są kraje Unii Europejskiej, USA oraz m.in. Rosja, Indie, Australia, Nowa Zelandia, Izrael czy Filipiny. 

Zobacz także

Turyści mogą aplikować o darmową wizę na Sri Lankę na stronie internetowej  www.eta.gov.lk/slvisa. Z programu można skorzystać przez najbliższe dwa miesiące: w okresie od 26 lutego do 30 kwietnia 2020 roku. Dotychczas wizy turystyczne na Sri Lankę kosztowały ok. 20-40 dolarów, więc to spora oszczędność dla podróżujących. 

Miejscowa branża turystyczna apeluje do rządu o całkowite zniesienie opłat. Uważają, że to najlepszy sposób, by zachęcić turystów do wakacji na tej rajskiej wyspie.

ZOBACZ TAKŻE:

___

RadioZET.pl/NC