Zamknij

Stado fok wylegujących się na polskim wybrzeżu. Te zdjęcia robią furorę w sieci

12.05.2021 09:32
Foki na plaży
fot. Adrian Slazok/Reporter/East News

W rezerwacie przyrody "Mewia Łacha" wylegiwały się dziesiątki fok szarych. Zdjęcia przedstawiające ten rzadki, a zarazem niesamowity widok pojawiły się na grupie sąsiedzkiej Wyspa Sobieszewska na Facebooku. Teraz fotografie robią furorę w sieci. 

Autorem zdjęć jest Michał Blaszke, który w niedzielę wieczorem opublikował na Facebooku post wraz ze zdjęciami. Tego samego dnia odwiedził rezerwat przyrody Mewia Łacha, położony w północno-wschodniej części Wyspy Sobieszewskiej. 

Rezerwat "Mewia Łacha" z wylegującymi się fokami [ZDJĘCIA]

Autorowi fotografii przy pomocy drona udało się uchwycić dziesiątki fok wypoczywających na jednej z piaszczystych wysp.

„Mnóstwo osób dziś przyjechało na Mewią Łachę, ale nie każdy widział to co ja, dlatego dzielę się namiastką” – napisał Michał Blaszke.

Post ze zdjęciami został udostępniony na profilu Teraz Wyspa Sobieszewska na Facebooku.

"Cieszymy się, że foka szara wypoczywa w pobliżu Wyspy Sobieszewskiej. Wybierając się na spacer do rezerwatu Mewia Łacha, zawsze warto mieć ze sobą lornetkę, bo być może trafimy na takie właśnie widoki"  – czytamy w opisie.

Zdjęcia bardzo szybko obiegły sieć i podbiły serca internautów, którzy nie kryli swojego zachwytu. 

Wspaniałe! Aż nie wierzę własnym oczom...

Niesamowite ujęcia

Cudowny widok – pisano w komentarzach. 

Rezerwat przyrody "Mewia Łacha" 

Rezerwat przyrody "Mewia Łacha" znajduje się na Wyspie Sobieszewskiej i obejmuje obszar 150 ha. Miejsce to zostało utworzone w 1991 roku i posiada status "wyspy ekologicznej" oraz terenu chronionego krajobrazu.

Gdańska część rezerwatu liczy niecałe 19 ha i wyróżnia się mnogością i różnorodnością żyjących tam ptaków, zwierząt oraz wyjątkową roślinnością. Pozostała część rezerwatu znajduje się po wschodniej stronie Przekopu Wisły (bliżej Mikoszewa). 

Na terenie Mewiej Łachy powstała największa na polskim wybrzeżu kolonia dzikich fok. Dzięki ochronie rezerwatu i zakazowi wstępu mogą się tam spokojnie osiedlać i rozmnażać.