Zamknij

Steward okradł pasażerów samolotu. Teraz musi stanąć przed sądem

Redakcja
22.10.2018 10:57
Pokład
fot. Shutterstock

37-letni pracownik linii lotniczych został oskarżony o kradzież na pokładzie samolotu lecącego do Dubaju. Steward, który przywłaszczył sobie ponad 10 tys. dolarów, przyznał się do przestępstwa. 

Jak podają lokalne media, do zdarzenia doszło w czerwcu podczas lotu z Bangkoku do Dubaju. Dwóch pasażerów klasy biznesowej wstało, aby podejść do ojca siedzącego w innej części pokładu. Kiedy wrócili na swoje miejsca odkryli, że zostali okradzeni.

Steward ukradł pasażerom 12 tys. dolarów

Jednym z członków załogi był 37-letni Egipcjanin. Steward obserwował zachowanie pasażerów - gdy zobaczył, że dwóch braci opuściło swoje miejsca, szybko podszedł do pustych foteli. Znalazł tam portfele, z których wyjął równowartość około 12 tys. dolarów w dwóch walutach.

Pasażerowie bardzo szybko zauważyli, że zostali okradzeni. Po wylądowaniu o incydencie została poinformowana policja, która ogłosiła przeszukanie samolotu. Niczego jednak nie znaleziono. W trakcie śledztwa policjanci zdołali dopasować odcisk palca z jednego z portfeli poszkodowanych podróżnych do linii papilarnych 37-letniego stewarda.

Początkowo mężczyzna nie przyznawał się do zarzucanych mu czynów. 18 października ruszył jego proces, a steward w końcu wyznał, że ukradł pieniądze, a część banknotów wrzucił do toalety, kiedy usłyszał, że policja chce przeszukać pokład. Kolejna rozprawa w jego procesie odbędzie się 11 listopada.

Przeczytaj także:

• Poważny wypadek na lotnisku. Stewardessa wypadła z samolotu 

• Pijany pasażer zaatakował stewardessę. Samolot z Wrocławia przymusowo lądował 

Źródło: wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC