Zamknij

Strajk kolejnych linii lotniczych. Będą utrudnienia i prawie 300 odwołanych lotów

Redakcja
11.05.2018 10:02
Strajk kolejnych linii lotniczych. Będą utrudnienia i prawie 300 odwołanych lotów

To będzie drugi w 16-letniej historii linii Brussels Airlines strajk pilotów. Akcja zapowiedziana na poniedziałek może spowodować spore zakłócenia i utrudnienia dla pasażerów. 

Piloci Brussels Airlines od dłuższego czasu nie są zadowoleni z zarobków oraz oferowanych przez przewoźnika warunków zatrudnienia. W ostatnim tygodniu załoga negocjowała z zarządem, ale rozmowy nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Właśnie dlatego piloci zdecydowali się na strajk.

Brussels Airlines: utrudnienia i prawie 300 odwołanych lotów?

W najbliższy poniedziałek powinno się odbyć prawie 300 lotów, ale zdecydowana większość z nich będzie odwołana z powodu strajku. Właśnie z tego powodu pasażerowie powinni kontaktować się z belgijskimi liniami, aby zmienić rezerwację lub poprosić o zwrot kosztów za bilet.

Brussels Airlines
fot. East News_Jozwiak/Reporter

Na razie nie wiadomo jak długo potrwa strajk pilotów. Nie jest wykluczone, że odbędzie się także w środę, co może spowodować kolejne utrudnienia dla pasażerów. 

Belgijskie linie Brussels Airlines, należące do Grupy Lufthansy, realizują między innymi połączenia z Polską - trzy w ciągu dnia do/z Warszawy, a także jedno do/z Krakowa.

TE TEMATY MOGĄ CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ:

• Strajk pracowników LOT. Część związków się wycofała

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC