Zamknij

Strajk pilotów Ryanaira w Niemczech. Kilkanaście tras z Polski zagrożonych

Redakcja
11.09.2018 14:18
Ryanair - samolot
fot. Wojciech Strozyk/East News

Związek zawodowy Vereinigung Cockpit, zrzeszający pilotów niemieckich, zapowiedział na środę 24-godzinny strajk. W jego efekcie wiele lotów Ryanaira z i do Niemiec może zostać anulowanych.

Strajk ma się rozpocząć się w środę, o godz. 3 nad ranem i trwać dokładnie 24 godziny. Nie wiadomo jeszcze, które loty zostaną anulowane, ale VC utrzymuje, że akcja strajkowa może wpłynąć na wszystkie połączenia Ryanaira z Niemiec.

Ryanair: kolejne problemy lotnicze?

Związek pilotów Ryanaira za sprawą strajku chce przeforsować swoje żądania w negocjacjach z irlandzkim przewoźnikiem, dotyczące płac i warunków pracy. - Mimo wyraźnego sygnału jakim był sierpniowy strajk, negocjacje wciąż tkwią w martwym punkcie - powiedział związkowy negocjator, Ingolf Schumacher.

Linia lotnicza Ryanair zatrudnia w Niemczech ok. 400 pilotów, większość z nich bezpośrednio, a to oznacza, że mogą oni legalnie wziąć udział w strajku.

Irlandzki przewoźnik odpowiedział w komunikacie, że spełnił już warunki pilotów:

- Zgodziliśmy się już na to, by umowy o pracę były zawierane według lokalnego prawa i porozumieliśmy się w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Naszym zdaniem nie ma podstaw do zakłócania realizacji połączeń i wzywamy niemieckich pilotów, aby pracowali w środę – głosi komunikat.

Ryanair na razie nie poinformował o ewentualnych anulowanych lotach z i do Niemiec. Warto jednak mieć na uwadze, że z Polski do Niemiec na środę zaplanowanych jest kilkanaście połączeń z całej Polski, m.in. z Modlina do Kolonii, z Katowic do Hamurga czy z Krakowa do Norymbergi, Frankfurtu i Berlina. Obecnie na stronie internetowej przewoźnika wszystkie loty są oznaczone jako "zaplanowane".

Przeczytaj także: 

• Pracownicy Ryanaira zapowiadają "największy strajk w historii firmy"

• Koniec darmowego bagażu podręcznego w Ryanair. Pasażerowie nie będą zadowoleni

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC