Zamknij

Strefa Wykluczenia przykryta śniegiem. Bajkowe zdjęcia obiegły sieć

21.01.2021 15:09
Strefa Wykluczenia
fot. Shutterstock

Nad opuszczony teren wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej w końcu nadeszła prawdziwa zima. Powierzchnię przykryła gruba warstwa śniegu i obszar ten wygląda teraz niemal bajkowo. Zobaczcie, jakie zdjęcia tego miejsca trafiły właśnie do sieci.

Od katastrofy w elektrowni jądrowej w Czarnobylu minie w tym roku 35 lat, a wciąż pozostaje ona w pamięci milionów osób na całym świecie. Po wybuchu reaktora nr 4, który miał miejsce 26 kwietnia 1986 roku, teren wokół obiektu opustoszał. Mieszkańcy regionu musieli się wynieść, aby uciec przez śmiertelnym zagrożeniem w postaci promieniowania radioaktywnego.

Do dzisiaj obszar zajmujący 2 600 km² pozostaje niemal całkowicie pusty i wolny od wpływów człowieka. Konsekwencją tego jest fakt, że rządzą tu zwierzęta i natura. W ostatnim czasie nad Zonę dotarła w końcu zima z prawdziwego zdarzenia. Temperatury znacznie spadły, obficie padał też śnieg. Region pokryty białym puchem wygląda pięknie. Przekonał się o tym fotograf Denis Wyszniewski, któremu udało się zrobić zdjęcia zimowej Strefy z lotu ptaka.

Strefa Wykluczenia przykryta śniegiem. Bajkowe zdjęcia obiegły sieć

Licznik Geigera to portal, który powstał z myślą o osobach zainteresowanych Czarnobylem i Strefą Wykluczenia. Serwis ma też swój fanpage na Facebooku, gdzie regularnie zamieszcza ciekawostki dotyczące tego wyjątkowego miejsca. To właśnie tutaj ostatnio pojawiły się niezwykłe zdjęcia zony.

Denis Wyszniewski postanowił zobaczyć, jak ten obszar wygląda zimą z lotu ptaka. Wykonał tym samym przepiękne fotografie m.in. zamarzniętej rzeki Prypeć i znajdujących się na terenie rezerwatu innych zbiorników wody. Całość pokryta warstwą śniegu i w pełnym słońcu wygląda magicznie. Widać, że niewiele osób ma dostęp do tego regionu i dzięki temu wciąż pozostaje on nieodkryty oraz tajemniczy.

Fotki trafiły na fanpage Licznika Geigera i zachwyciły internautów.

Wybieram się w lutym i liczę na zimę.

 

Wow.

 

Dobrze, że jest ta zima.

A jak wam się podobają takie widoki?

Źródło: Licznik Geigera