Zamknij

Stuletni turysta od 60 lat spędza urlop w tej samej miejscowości. Co to za miejsce?

Redakcja
14.06.2018 10:43
Cervia, Włochy
fot. Shutterstock

Stuletni mieszkaniec Bawarii stał się bez wątpienia ulubionym turystą w nadmorskim miasteczku Cervia nad Adriatykiem. Mężczyzna już od 60 lat przyjeżdża na urlop do tej miejscowości. Władze postanowiły uczcić ten "podróżniczy" jubileusz stulatka. 

Leo Lenard z Bawarii dowiódł, że istnieje bezgraniczna miłość do... miejsca wypoczynku. Mężczyzna już od sześciu dekad spędza urlop we włoskim miasteczku Cervia, w regionie Emilia Romania. 

Stulatek otrzymał tytuł "Przyjaciela Cervii"

Na cześć "wiernego turysty" władze miasta wraz z hotelem, w którym mężczyzna zazwyczaj spędzał wakacje, przygotowały specjalny jubileusz z wieloma atrakcjami i niespodziankami. Wydano między innymi bogatą ucztę ze specjałami kuchni włoskiej. 

Miejscowe władze w ramach podziękowania za wierność, przyznały mu tytuł "Przyjaciela Cervii". Lenard otrzymał także specjalną tabliczkę z napisem po niemiecku: "Podziękowania dla naszego superLeo". Wzruszonego stulatka nie pytano, gdzie spędzi kolejne wakacje. Dla wszystkich było to oczywiste.

Zobacz także

Cervia: wspaniały kierunek na włoskie wakacje

Cervia jest zabytkowym włoskim miasteczkiem i najbardziej znanym kurortem w regionie Emilia Romania. Co przyciąga do tego miejsca? Fantastyczne piaszczyste plaże, krystalicznie czyste wody Morza Adriatyckiego i bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną z licznymi lokalami rozrywkowymi, sklepami czy trasami rowerowymi. Nie można też zapomnieć o niezwykłym klimacie tradycyjnego włoskiego miasteczka.

Zobacz także

Źródło: onet.pl

___

RadioZET.pl/NC