Zamknij

Surowe kary dla turystów na włoskiej Capri. Nawet 500 euro grzywny za używanie plastiku

Nina Czochara
08.05.2019 09:57
Capri
fot. Pixabay

Władze wyspy Capri wprowadziły zakaz stosowania jednorazowego plastiku. Zgodnie z nim na włoskiej wyspie nie można używać plastikowych toreb, kubków, słomek czy butelek na wodę. Przepisy weszły w życie od 1 maja. 

Gianni De Martino, burmistrz włoskiej wyspy Capri, potwierdził zakaz stosowania jednorazowych tworzyw sztucznych, które nie ulegają biodegradacji. Ci, którzy zostaną przyłapani na złamaniu tego zakazu, może czekać wysoka kara w wysokości nawet 500 euro. 

Koniec plastiku na plażach Capri

Co roku na Capri przybywa około 2,3 milionów turystów, którzy zostawiają po sobie mnóstwo śmieci. Burmistrz włoskiej wyspy zatwierdził zakaz stosowania plastikowych toreb, kubków, przyborów kuchennych, butelek na wodę, słomek czy mieszadełek do kawy. Nowe przepisy weszły w życie od 1 maja.

Władze będą zwracać szczególną uwagę na plaże i linię brzegową, ponieważ właśnie te miejsca są najbardziej narażone na zanieczyszczenie plastikowymi odpadami, często trafiającymi do morza.

Osoby, które zostaną przyłapane na złamaniu zakazu, dostaną grzywnę w wysokości do 500 euro. Dozwolone jest jedynie używanie, posiadanie, wprowadzanie do obrotu i import produktów jednorazowego użytku, wykonanych z materiału biodegradowalnego czy kompostowalnego. Gianni De Martino wyjaśnił, że chce w ten sposób chronić imię i wizerunek wyspy Capri na świecie. 

Przeczytaj także:

• Nowe zakazy i surowe kary dla turystów w Rzymie. Na co trzeba uważać?

• Surowy zakaz we Florencji. Za jedzenie na ulicy w centrum nawet 2100 zł mandatu

 Koniec z pijanymi turystami? Majorka wprowadza nowe zakazy i wysokie kary

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC