Zamknij

"Suwalski atol". Polskie jezioro przypomina wyspę koralową na Pacyfiku

Redakcja
17.01.2019 13:24
Jezioro Płaskie na Suwalszczyźnie
fot. Instagram/loswiaheros

Polski podróżnik, Andrzej Budnik, uwiecznił na zdjęciach jezioro na Suwalszczyźnie. Z lotu ptaka miejsce to przypomina wyspę koralową na Oceanie Spokojnym. 

"Suwalski atol", "Szaleństwo, co natura tutaj stworzyła" - tak napisał Andrzej Budnik na swoim profilu na Instagramie, gdzie opublikował bajkowe wręcz zdjęcia jeziora na Suwalszczyźnie. 

Polskie jezioro niczym atol

- Kojarzycie zdjęcia bajkowo pięknych atoli na Pacyfiku? Udało mi się znaleźć taki 'atol' wśród suwalskich lasów. Mowa dokładniej o Jeziorze Płaskim w powiecie augustowskim - napisał podróżnik pod zdjęciem ukazującym jezioro o owalnym kształcie i ciemnogranatowej wodzie. Fotografia została wykonana z lotu ptaka, przez co akwen rzeczywiście przypomina wyspę koralową na Oceanie Spokojnym. 

Autor zdjęcia zwraca również uwagę na to, że tuż obok dużego, bajkowego jeziora "wije się" inne, mniejsze jezioro Krejwelanek. Szaleństwo, co ta natura tutaj stworzyła! - nie może nadziwić się autora zdjęcia.

Oba jeziora leżą w województwie podlaskim na terenie Puszczy Augustowskiej, przez którą przebiegają liczne szlaki rowerowe i piesze.

Przeczytaj także:

• Turystyczne Oskary rozdane. Poznaj najlepsze atrakcje turystyczne w Polsce

• Najlepsze atrakcje turystyczne w Polsce w 2018 roku. Będzie w czym wybierać

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl/NC