Zamknij

Największa w Polsce ścieżka w chmurach już otwarta. Nowa atrakcja w Świeradowie-Zdroju

09.06.2021 14:37
Ścieżka w chmurach - Świeradów-Zdrój
fot. Materiały prasowe

W Świeradowie-Zdroju otwarto niesamowitą "ścieżkę w chmurach". Ma 65 metrów wysokości i jest jednocześnie najwyższą wieżą widokową w Polsce. Atrakcja już cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. 

Sky Walk, jak nazwano nową atrakcję, zostało oficjalnie otwarte 3 czerwca i od razu przyciągnęło tłumy. Nic dziwnego. Wieża robi naprawdę ogromne wrażenie. Samo jej położenie jest wyjątkowe i umożliwia łatwy dostęp z terytorium aż trzech państw – Polski, Niemiec i Czech. 

Sky Walk. Ścieżka w chmurach

Wieża widokowa w Świeradowie-Zdroju wznosi się miastem, na wysokość 65 metrów, skąd roztacza się niezwykły widok na zabudowę uzdrowiska oraz panoramę Gór Izerskich. Na szczyt Sky Walk poprowadzi 850-metrowa ścieżka. W dół można zejść tą samą drogą lub zjechać 105-metrową zjeżdżalnią.

– Przejście między piętrami uatrakcyjnia wiele punktów widokowych i atrakcji takich jak np. kokon pająka - zabawna plątanina sieci, która przypadnie do gustu szczególnie dzieciom – podał Oskar Bronicki, manager operacyjny Sky Walk. – Na szczycie, na zdobywców czeka między innymi siatka relaksacyjna w kształcie kropli, mapy z panoramą gór, czy też przeszklona platforma widokowa. 

Ścieżka w chmurach w Świeradowie-Zdroju: cennik

Sky Walk jest otwarte codziennie, od 10 do 20. Bilet normalny kosztuje 49 zł, a ulgowy – 39 zł (dla dzieci od 3 do 11 lat). Bilet rodzinny dla dwóch osób dorosłych z dwójką dzieci kosztuje 159 zł. Zjazd zjeżdżalnią jest dodatkowo płatny (9 zł). Dzieci do 3 roku życia mogą korzystać ze Sky Walk za darmo. 

Świeradów-Zdrój to jedno z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce, które gości setki tysięcy turystów rocznie. Sky Walk stanie się kolejnym urokliwym walorem turystycznym miasta i dopełni znane już atrakcje – w tym popularną 8-osobową kolejkę linową oraz słynne źródła wód leczniczych z tutejszego uzdrowiska.

Źródło: visitskywalk.today