Zamknij

Sycylia dopłaci turystom do wakacji. Władze wyspy przeznaczą na ten cel 50 mln euro

Nina Czochara
28.04.2020 11:15
Cefalu na Sycylii
fot. Pixabay

Władze Sycylii, popularnej włoskiej wyspy, już mają pomysł na to, w jaki sposób przyciągnąć turystów po zakończeniu kryzysu związanego z pandemią. Chcą współfinansować wakacje tym osobom, które odwiedzą wyspę. Władze opłacą część biletu lotniczego, pokryją koszty noclegu, a nawet bilety wstępów do niektórych turystycznych atrakcji. 

Włochy planują na początku maja zakończyć niemal całkowitą blokadę kraju i powoli wychodzić z obostrzeń, które wprowadzono z powodu pandemii koronawirusa. Lokalne władze przygotowują się do najtrudniejszego sezonu urlopowego w historii. Wiele popularnych regionów turystycznych zastanawia się, w jaki sposób przyciągnąć turystów. Na zaskakujący pomysł wpadły władze Sycylii. 

Sycylia chce płacić za wakacje turystów 

Władze Sycylii przygotowały nietypowy projekt dofinansowania wakacji turystów. Rząd ma przeznaczyć na ten cel aż 50 mln euro. Na czym ma polegać ten program i kto będzie mógł z niego skorzystać? 

Z dofinansowania skorzystają te osoby, które będą chciały spędzić nawet krótkie wakacje na Sycylii. Władze wyspy pokryją część poniesionych kosztów za wyjazd. Jak podaje "The Sun", chodzi o opłacenie nawet połowy ceny biletu lotniczego, biletów wstępu do muzeum i wykopalisk archeologicznych oraz zwrócenie kosztów co trzeciego noclegu. 

Celem tej inicjatywy jest niejako rozpędzenie gospodarki. Szacuje się bowiem, że włoska wyspa tylko w marcu i kwietniu z powodu braku turystów straciła około miliard euro.

Szczegóły akcji i specjalne vouchery zostaną udostępnione w najbliższym czasie na oficjalnej stronie turystycznej wyspy – Visit Sicily. Warto jednak pamiętać, że na terenie Polski zakaz ruchu lotniczego obowiązuje do 9 maja i termin ten może zostać wydłużony. 

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: The Sun

___

RadioZET.pl/NC