Zamknij

Sycylia zmieniła zasady podróżowania. Wjazd na wyspę tylko z negatywnym wynikiem testu

02.10.2020 11:16
Sycylia
fot. Shutterstock

Sycylia zmieniła zasady podróżowania. Osoby przybywające na włoską wyspę muszą pokazać zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na obecność koronawirusa. Nowe zasady mają obowiązywać do 30 października. 

Zmiany wprowadzone przez władze Sycylii to spore utrudnienie dla wszystkich tych, którzy zaplanowali wakacje na włoskiej wyspie. 

Sycylia. Obowiązkowe testy na koronawirusa

Jak podano na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, od 30 września do 30 października osoby wjeżdżające na Sycylię muszą przedstawić negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Badanie musi zostać wykonane w okresie do 72 godzin przed wjazdem na terytorium wyspy.

"W przypadku braku takiego zaświadczenia należy poddać się testowi w momencie przybycia na lotnisko lub do portu. Należy liczyć się z długim czasem oczekiwania na wykonanie testu na lotnisku lub w porcie" – napisano w komunikacie.

Co więcej, osoby planujące wyjazd na Sycylię muszą zarejestrować swój pobyt za pośrednictwem aplikacji „Bezpieczna Sycylia” (Sicilia Sicura) lub też poprzez przygotowaną w tym celu stronę siciliasicura.costruiresalute.it.

MZ przypomina jednocześnie, że z powodu pandemii należy liczyć się z możliwością wprowadzenia dodatkowych obostrzeń przez władze poszczególnych regionów Włoch oraz spodziewać się wzmożonych kontroli i pomiarów temperatury ciała na lotniskach, dworcach kolejowych czy autobusowych.

Grecja również wprowadziła nowe zasady podróżowania. Polska trafiła na listę krajów, których obywatele od 3 października będą musieli wykonać przed przylotem do Grecji test na obecność koronawirusa. Badanie można wykonać nie później niż 72 godziny przed przylotem.

Źródło: gov.pl