Zamknij

Najsłynniejszy sylwester na świecie odwołany. To pierwsza taka sytuacja od 114 lat

06.12.2020 18:00
Nowy Jork
fot. Shutterstock

Najsłynniejsza impreza sylwestrowa na całym świecie w tym roku się nie odbędzie! Wszystko przez pandemię koronawirusa.

Pandemia koronawirusa od grudnia 2019 roku zbiera śmiertelne żniwo na całym świecie. Już 33 mln ludzi zaraziły się patogenem, którego źródło odkryta w chińskim mieście Wuhan.

Choroba pustoszy świat i paraliżuje nasze codzienne życie. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu koronawirusa, w wielu państwach wprowadzono odpowiednie restrykcje, ale też odwołano wiele imprez - sportowych, muzycznych, kulturowych. Świat obiegła informacja, że nie odbędzie się nawet... najsłynniejszy sylwester na świecie! Wiecie, o które wydarzenie chodzi?

Sylwester na Times Square odwołany pierwszy raz od 114 lat

Jednym z krajów, które pandemia koronawirusa dotknęła najbardziej, są Stany Zjednoczone. To właśnie tam patogenem zaraziło się ponad 14 mln ludzi! I z tego względu, że koronawirus nie odpuszcza, władze Nowego Jorku zdecydowały, że w tym roku nie odbędzie się najpopularniejszy sylwester na świecie - czyli impreza na Times Square.

Najpierw w mieście odwołano uroczystości upamiętniającej ofiary zamachu terrorystycznego na World Trade Center, które powinny odbywać się 11 września. Teraz okazuje się, że nowojorczycy nie będą świętować także nadejścia 2021 roku na Times Square. A robili to co roku od... 114 lat!

Władze przygotowały jednak dla mieszkańców coś w zastępstwie tej imprezy. Przygotowywana jest wirtualna wersja wydarzenia. Organizatorzy zapowiadają, że zrobią wszystko, aby dzięki technologii jak najbardziej je urozmaicić i ściągnąć ludzi przed ekrany laptopów, komputerów i telefonów.

Co roku na Times Square ok. 2 mln ludzi świętowało nadejście nowego roku. Tym razem impreza sylwestrowa w tym miejscu zostanie ograniczona do minimum. Warto jednak dodać, że to niejedyna rzecz, która w okresie świąteczno-noworocznym zmieni się w tym roku. Wiele miast rezygnuje z organizowania jarmarków bożonarodzeniowych, wiele też wprowadza restrykcje dotyczące liczby osób, które będą mogły przebywać w jednym domu w czasie świąt Bożego Narodzenia.

Wygląda na to, że musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać aż w końcu wszystko wróci do normy. Wtedy będziemy świętować podwójnie.