Zamknij

Chcesz spędzić sylwestra w polskich górach? Oto 5 miejsc, do których warto jechać

Redakcja
08.11.2018 11:45
Zakopane
fot. Shutterstock

Sylwester w górach cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego,  klimat o tej porze roku jest naprawdę niepowtarzalny. Poza samą zabawą sylwestrową mamy możliwość aktywnego spędzenia czasu na stoku czy odpoczynku w termach. Zastanawiasz się, gdzie zaplanować sylwestra w górach? Podpowiadamy kilka miejsc, w których można w wyjątkowy sposób spędzić ostatnią noc w roku.

Choć do sylwestra zostało jeszcze trochę czasu, warto ten wyjątkowy dzień zaplanować wcześniej. Zakopane, Bukowina Tatrzańska, Krynica Górska, a może Wisła? Oto 6 miejsc, które warto wziąć pod uwagę przy planowaniu sylwestrowej nocy w górach.

1. Sylwester w Zakopanem: w zimowej stolicy Polski

Zakopane to od lat najpopularniejszy kierunek na sylwestrowe wyjazdy. Zalet tego górskiego kierunku chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Okolica jest przede wszystkim rajem dla narciarzy, którzy mają do dyspozycji wiele tras i wyciągów. Bardzo dobrze będą się tam również czuć miłośnicy zimowych wędrówek po górach, a także osoby, które chcą spędzić sylwestrową noc w magicznej scenerii ośnieżonych szczytów. Wielbiciele zwiedzania mogą wybrać się na jednodniową wycieczkę np. na Słowację.

Zakopane
fot. Shutterstock

W Zakopanem organizowane są imprezy sylwestrowe pod gołym niebem. W tym czasie możemy spodziewać się wielu koncertów muzycznych i świetnej zabawy. W ubiegłym roku „Zakopiańska Noc Sylwestrowa” odbyła się w samym centrum miasta, w Dolnej Równi Krupowej.

  • Zakopane to najdroższa opcja dla tych, którzy chcą świętować w górach nadejście nowego roku. Ceny noclegów zaczynają się od 380 zł za dobę dla dwóch osób – o ile zarezerwujemy nocleg z wyprzedzeniem.

2. Świeradów-Zdrój: sylwester na stoku

A może zamiast Zakopanego wybrać nieco mniej popularny (i tańszy) Świeradów-Zdrój? Miasto, położone na Dolnym Śląsku i otulone szczytami Gór Izerskich, jest jednym z najstarszych uzdrowisk w tej części Polski.  W jaki sposób można tutaj celebrować nadejście nowego roku? Na przykład na stoku. W tutejszym ośrodku narciarskim do dyspozycji jest 2,5-kilometrowa, oświetlana trasa narciarska, która świetnie nadaje się również na jazdę po zmroku.

Aktywni mogą pojechać na wycieczkę do Karpacza, wybrać się na wędrówkę po Karkonoszach lub pojechać do pobliskiej Pragi i zobaczyć stolicę Czech w zimowej odsłonie. Ci, którzy chcą zakończyć „stary” rok w relaksujący sposób, mogą skorzystać z oferty licznych uzdrowisk.

  • W Świeradowie-Zdroju średnie ceny za pięciodniowy pobyt wynoszą około 1230 zł z wliczoną zabawą sylwestrową.

3. Sylwester w Wiśle: z wizytą u Małysza

Sylwestra można spędzić też w Beskidzie Śląskim. Najpopularniejsze w tym regionie Polski miejsca na świętowanie Nowego Roku to m.in. Szczyrk, Żywiec i Wisła. Ostatnia z miejscowości – Wisła – położona jest w zacisznej i malowniczej dolinie Malinki, w niedużej odległości od skoczni im. Adama Małysza. To idealny kierunek na spędzenie sylwestrowej nocy, szczególnie dla aktywnych.

Wisła
fot. Shutterstock

W Wiśle znajduje się wiele szlaków turystycznych, prawie 30 wyciągów narciarskich i ponad 20 km tras zjazdowych dla osób na różnych poziomach zaawansowania. Atutem może być też bliskość czeskiej granicy – wielbiciele zwiedzania z pewnością zdecydują się na wizytę u naszych południowych sąsiadów.

  • Na przełomie grudnia i stycznia za trzydniowy pobyt w Wiśle trzeba  zapłacić około 709 zł od osoby, w cenie jest m.in. zabawa sylwestrowa.

Zobacz także

4. Bukowina Tatrzańska: sylwestrowa noc w termach

A może zamiast zabawy na parkiecie czy też wieczornej jazdy na nartach wybrać pełną relaksu noc w basenach i jacuzzi? Da się zrobić. W Termach Bukowina Tatrzańska organizowana jest Sylwestrowa Noc Basenów. To ponad 5 godzin zabawy z imponującą sceną na wodzie, pokazami tańca, kubańskimi rytmami i spektakularnym pokazem sztucznych ogni. Nie zabraknie też wypoczynku w termalnych basenach.

Termy
fot. Shutterstock

Przed sylwestrową nocą warto wybrać się na spacer, aby poczuć wyjątkowy, zimowy klimat i podziwiać ośnieżone górskie szczyty.

  • Ceny biletów na sylwestra w Bukowinie Tatrzańskiej – ok. 200 zł za osobę dorosłą, 120 dla dzieci

5. Krynica Zdrój: sylwester na szczycie

Krynica Zdrój lub też Krynica Górska, to świetny kierunek dla tych, którzy chcą spędzić ostatnią noc w roku na stoku narciarskim. Najpopularniejszym ośrodkiem narciarskim w tym regionie (i jednym z największych w Polsce) jest Jaworzyna Krynicka. Do północy można tam korzystać z oświetlonego stoku i cieszyć się jazdą na nartach. Po godzinie 24.00 kolejka gondolowa kursuje już tylko w dół, zwożąc turystów ku dolnej stacji. Przez cały czas otwarte są restauracje i pizzerie, na zewnątrz natomiast rozstawia się grille i pali ognisko, co daje niepowtarzalną okazję do świętowania pod gwiazdami.

Jaworzyna Krynicka
fot. Shutterstock

  • Restauracje w Krynicy-Zdroju organizują wieczory sylwestrowe pełne atrakcji – nie tylko jazdę na nartach, ale też ognisko, wspólny zjazd z pochodniami, muzykę oraz pokazy sztucznych ogni. Koszt takiego zorganizowanego „sylwestra na stoku” kosztuje około 60 zł za osobę.

Zobacz także

___

RadioZET.pl/NC