Zamknij

Sylwester za granicą 2019/2020. Podpowiadamy, ile to kosztuje

Redakcja
04.12.2019 16:07
Sylwester za granicą 2019/2020. Podpowiadamy, ile to kosztuje
fot. Materiały prasowe

Sylwester za granicą? Coraz więcej Polaków decyduje się na przywitanie Nowego Roku poza granicami Polski. Można wybierać spośród licznych ofert biur podróży - od wyjazdów na stoki narciarskie, poprzez wizytę w jednym z europejskim miast, aż po świętowanie pod palmami. Ile trzeba wydać na spędzenie sylwestra za granicą? 

Według danych Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego z wyjazdów turystycznych w 2018 roku skorzystało około 4 mln osób, czyli o 14 proc. więcej niż w 2017 roku. Najwięcej osób na zagraniczny wyjazd decyduje się latem, ale coraz chętniej wyjeżdżamy także w okresie sylwestrowym, by tę wyjątkową noc spędzić w jak najlepszej atmosferze. Z analizy ekspertów hapipożyczek wynika, że kilkudniowa impreza noworoczna to średni koszt 1600 złotych. Do najczęściej obieranych kierunków w tym czasie należą plaże w Tunezji, imprezy w Londynie lub Paryżu oraz stoki narciarskie w Austrii.

Sylwester pod palmami

Kiedy w Polsce termometry pokazują kilka stopni na minusie, ucieczka do ciepłych krajów i sylwester na plaży brzmi kusząco. 7-dniowy wyjazd all inclusive to koszt od 2000 do nawet 5000 złotych za osobę. Poniżej 2000 złotych znajdziemy zorganizowane wycieczki na Maltę i Cypr, ale temperatura nie przekroczy tam raczej 18 st. Celsjusza w ciągu dnia. Można jednak liczyć na różnego rodzaju udogodnienia hotelowe i atrakcje tj. zajęcia fitness, sporty wodne czy animacje dla dzieci.

plaża Cypr
fot. Shutterstock

Zobacz także

Londyn

Najhuczniejsze imprezy z pewnością będą na nas czekały w Londynie, który znajduje się na 3. miejscu w rankingu najlepszych europejskich imprezowych miast. Jeżeli wybierzemy tanie linie lotnicze, bilet w dwie strony uda się upolować już nawet za ok. 500 złotych. Koszt 4 noclegów, w zależności od tego czy wybierzemy hotel, apartament czy hostel, będzie się wahać od ok. 600 złotych do nawet kilku tysięcy za osobę. Do tego należy doliczyć wyżywienie – minimum 75 złotych dziennie – oraz koszty transportu, które oscylują w granicach 200 złotych. Na sylwestra w Londynie powinniśmy przygotować łącznie przynajmniej 1600 złotych.

Londyn - Nowy Rok
fot. Shutterstock

Sylwester na nartach

Najtańszych zagranicznych wyjazdów narciarze powinni szukać na Słowacji, w Czechach lub w Bułgarii. W tych krajach możemy liczyć na to, że kilkudniowa wycieczka nie będzie nas kosztować więcej niż 2000 zł. Szczególnie lubiana przez turystów jest Bułgaria, ze względu na niskie ceny i atrakcyjne ośrodki narciarskie, których w kraju ciągle przybywa.

Jeśli chcemy pozwolić sobie na nieco bardziej luksusowe warunki, powinniśmy zwrócić uwagę na oferty we Włoszech, Francji i Szwajcarii. Co roku jeździ tam aż 200 tys. Polaków. W Alpach możemy liczyć na doskonale przygotowane stoki, piękne szczyty i szampańską atmosferę, a dodatkowo, możemy się spodziewać słonecznej pogody. Zainteresowani wyjazdami do tych krajów powinni się spodziewać wydatków w granicach 6000 czy 7000 złotych.

Zobacz także

___

Materiały prasowe