Zamknij

Turyści zabłądzili i przekroczyli granicę. Teraz czeka ich kwarantanna

Redakcja
22.05.2020 08:43
Pieniny
fot. Pixabay

Czteroosobowa rodzina wybrała się na pieszą wycieczkę, by podziwiać Przełom Dunajca w Pieninach. W pewnym momencie pobłądzili i znaleźli się po słowackiej stronie. Na trasie spotkali Straż Graniczną. Teraz turystów czeka 14-dniowa kwarantanna.

Młode małżeństwo z dwójką dzieci, pochodzące z okolic Łodzi, przyjechało na weekend do Szczawnicy. Wizyta w Pieninach miała być majówkowym wypoczynkiem. Niestety, wycieczka miała niespodziewany finał. 

Pieniny. Turyści przez przypadek przekroczyli granicę

Rodzina, spacerując nad Dunajcem, zorientowała się, że przekroczyła granicę ze Słowacją. Podczas szukania drogi powrotnej turyści natknęli się na patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz żołnierzy 6. Brygady Powietrzno-Desantowej. 

- Turyści stracili orientację w terenie i znaleźli się po niewłaściwej stronie granicy państwowej – relacjonował Michał Tokarczyk, rzecznik prasowy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Mundurowi byli wyrozumiali i obyło się bez mandatów. 4-osobowa rodzina została pouczona w związku z nielegalnym przekroczeniem granicy państwowej. 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami cała czwórka została skierowana na 14-dniową kwarantannę. 

ZOBACZ TAKŻE:

• Pochwalili się na Facebooku zdjęciami z podróży. Dostali prawie 9 tys. zł mandatu

• Groźny wypadek w Pieninach. Turysta spadł z wysokości w pobliżu Trzech Koron

___

RadioZET.pl/PAP/NC