Zamknij

Szczepienie na Krupówkach. Władze zachęcają do szczepień turystów i mieszkańców

09.06.2021 12:04
Krupówki - turyści
fot. Pawel Murzyn/East News

W weekend na zakopiańskich Krupówkach chętni mieszkańcy oraz turyści będą mogli zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Z akcji będzie mogło skorzystać około 1200 osób. 

Osoby planujące urlop w Zakopanem przy okazji swojego pobytu mogą się również zaszczepić. Jak przekazał PAP burmistrz miasta, Leszek Dorula, w najbliższy weekend ponad tysiąc osób będzie mogło przyjąć szczepionkę na słynnych Krupówkach. 

Zakopane. Szczepienie na Krupówkach

Władze miasta zachęcają szczególnie mieszkańców Zakopanego i powiatu tatrzańskiego do skorzystania z możliwości szczepienia Johnson&Johnson. Będą mogli z niego skorzystać również turyści, którzy przyjadą w weekend pod Tatry.

Mobilny punkt szczepień będzie zlokalizowany na Krupówkach w okolicach poczty. Akcja odbędzie się w sobotę i niedzielę.

– Dla wspólnego dobra w mieście turystycznym, jakim jest Zakopane, wszyscy, którzy obsługują turystów, jak i sami turyści powinni czuć się tu bezpiecznie, dlatego zachęcamy do szczepienia się – powiedział PAP burmistrz Zakopanego.

Tatry. Tłumy turystów na szlakach

W długi weekend czerwcowy Tatry przeżywały prawdziwe oblężenie. Tłumy pojawiły się w rejonie Morskiego Oka oraz na popularnych szlakach górskich. 

O wyjątkowo dużym ruchu turystycznym mogły świadczyć zapełnione od godzin porannych parkingi. Najbardziej oblegane były parkingi przy drodze do Morskiego Oka. W piątek doszło tam do bójki kierowców, którzy chcieli zająć miejsce.

W ubiegłym roku Tatrzański Park Narodowy uruchomił internetową rezerwację miejsc parkingowych na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie, gdzie rozpoczyna się popularny szlak do Morskiego Oka. W sezonie turystycznym często brakowało tam miejsc, a turyści pozostawiali samochody wzdłuż drogi, blokując przejazd.

Źródło: PAP