Zamknij

Szczodry gest prezesa Ryanaira. Postawił drinki wszystkim pasażerom na pokładzie [WIDEO]

Redakcja
16.04.2018 13:35
Michael O’Leary - Ryanair
fot. Shutterstock

Michael O'Leary pozytywnie zaskoczył swoich współpasażerów podczas krótkiego lotu z Anglii do Irlandii. Dyrektor generalny Ryanaira postanowił zapewnić wszystkim podróżnym darmowe drinki. Chciał w ten sposób uczcić swój sukces. 

Michael O'Leary wracał samolotem linii Ryanair z Liverpoolu do Dublina. Był w bardzo dobrym nastroju, ponieważ jego koń, Tiger Roll, wygrał właśnie prestiżową gonitwę Grand National. Dyrektor irlandzkiej linii wracał po zwycięskich zawodach i opóźnił lot o pół godziny — musiał bowiem poczekać na dżokeja Davy’ego Russella, który wygrał wyścig. 

O'Leary przeprosił jednak współpasażerów za zwłokę i zaprosił do wspólnego świętowania. 

Michael O'Leary postawił kolejkę pasażerom [WIDEO]

— Dzisiaj wygraliśmy Grand National, więc, co jest bardzo nietypowe jak na Ryanaira, zaoferujemy wam dzisiaj darmowy bar, za który osobiście zapłacę. Ale pamiętajcie, każda osoba może brać maksymalnie po jednym drinku — powiedział szef Ryanaira, a jego komunikat pasażerowie przyjęli z oklaskami.

Jak podaje „Independent”, średnia cena alkoholowego drinka w Ryanair to koszt 5 GBP. Zakładając, że na pokładzie było 180 pasażerów, O’Leary musiał zapłacić za „wspólne świętowanie” około 900 GB, czyli około 4350 złotych. Ale nie był to tak duży wydatek dla dyrektora generalnego przewoźnika, ponieważ za zwycięstwo w Grand National O’Leary odebrał czek o wartości pół miliona GBP. 

Rejs z Liverpoolu do Dublina miał trwać niecałe 50 minut, więc O'Leary zażartował, że będą musieli zrobić dodatkowe kółko nad Irlandią, aby każdy zdążył skorzystać z darmowego drinka.

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC