Zamknij

Ryanair obiecuje: "Otrzymacie pieniądze za odwołane loty w ciągu 3 miesięcy"

05.06.2020 12:16
Ryanair
fot. Shutterstock

Szef Ryanaira, Michael O'Leary, zadeklarował, że wszyscy pasażerowie, którzy czekają na zwrot pieniędzy za odwołany lot, otrzymają go w ciągu 10-12 tygodni. – Jeśli chcecie zwrotu pieniędzy, to je otrzymacie, ale prosimy o cierpliwość, bo musimy zmagać się z rekordową liczbą wniosków – wyjaśnił prezes taniej linii. 

Wielu klientów Ryanaira miało w ostatnim czasie spore problemy z odzyskaniem pieniędzy za odwołane loty z powodu pandemii koronawirusa. Błędy w formularzu zwrotu, mylące komunikaty czy maile o wstrzymaniu wypłaty pieniędzy do czasu, gdy tylko "skończy się pandemia" i oferowanie w zamian za to voucherów na przyszłe loty. 

Tym bardziej cieszy deklaracja Michaela O’Leary’ego, cytowanego przez "Daily Mirror", że wszyscy pasażerowie, którzy chcą otrzymać pieniądze za odwołane rejsy, w końcu dostaną zwrot. Trzeba jednak będzie trochę poczekać. 

Ryanair zwróci pieniądze w ciągu 10-12 tygodni

Dlaczego klienci będą musieli czekać nawet 3 miesiące na zwrot? Jak wyjaśnił w programie BBC Breakfast szef Ryanaira, linia obecnie realizuje 35 milionów wniosków o zwroty, podczas gdy przed pandemią procesowała średnio 10 tysięcy wniosków tygodniowo.

– Nasi klienci muszą czekać, bo mamy do czynienia z bezprecedensową sytuacją i gigantyczną liczbą zaległych wniosków o zwrot – powiedział O'Leary. –  Dobra wiadomość jest taka, że zrealizowaliśmy już ok. 40 procent wniosków i wypłaciliśmy pasażerom prawie 500 mln euro. Do wypłacenia zostało nam jeszcze 600-700 mln euro i myślę, że uda nam się z tym uporać w ciągu najbliższych 10-12 tygodni – dodał. 

Michael O'Leary zapewnił jednocześnie, że pieniądze klientów są bezpieczne. – Jeśli chcecie zwrotu pieniędzy, to je otrzymacie, ale prosimy o cierpliwość, bo musimy zmagać się z rekordową liczbą wniosków, a mamy ograniczoną liczbę pracowników w tym czasie – tłumaczył.

Źródło: Daily Mirror