Zamknij

Sześć składów Pendolino uszkodzonych. Pociągi "wyglądają jak ostrzelane"

Redakcja
25.01.2018 10:17
Sześć składów Pendolino uszkodzonych. Pociągi "wyglądają jak ostrzelane"
fot. Flickr

PKP Intercity musiało wycofać z ruchu aż sześć pociągów Pendolino. Wszystko z powodu poważnych uszkodzeń podwozi składów. Jak podali sami pracownicy przewoźnika – „tabor wyglądał jak ostrzelany”. 

Jak poinformował „Rynek Kolejowy”, pociągi zostały odstawione na stacji techniczno-postojowej w Olszynce Grochowskiej. Pracownicy PKP Intercity zauważyli poważne uszkodzenia składów, w tym dziury, poprzerywane izolacje i wbite w poszycie kamienie. Usterki wystąpiły poprzez kontakt z tłuczniem znajdującym się na torach kolejowych.

"Tabor wygląda jak ostrzelany" - powiedzieli pracownicy narodowego przewoźnika. Informację oficjalnie potwierdziła Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowa PKP Intercity.

Przewoźnik informuje, że stan techniczny pociągów jest obecnie sprawdzany. Producent taboru, Alstom, nie chce się wypowiadać w tej sprawie i odsyła do PKP Intercity. Z powodu tego zdarzenia na ośmiu połączeniach, na których kursowało Pendolino, jeździły zastępcze składy wagonowe. 

Zła passa Pendolino

PKP Intercity zakupiło 20 nowoczesnych składów za niemal 400 mln euro. Niestety, z pociągami wciąż są jakieś problemy, jak chociażby brak internetu w wagonach. Obecnie w ruchu jest tylko 12 z 20 pociągów Pendolino – oprócz 6 wspomnianych wyżej składów, 2 kolejne znajdują się w naprawach powypadkowych.

Źródło: rynek-kolejowy.pl, fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC