Zamknij

Sztuczna plaża w Jarosławcu powiększa się. Zdjęcia z lotu ptaka są imponujące!

Redakcja
05.09.2018 11:42
Sztuczna plaża w Jarosławcu 2018
fot. Jarosław Modliszewski/jaroslawiec24.pl

Sztuczna plaża w Jarosławcu, unikatowa w skali Europy, to długo wyczekiwany projekt nad Bałtykiem. Zdjęcia plaży z lotu ptaka robią naprawdę ogromne wrażenie. 

Jeszcze w marcu bieżącego plaża w Jarosławcu zajmowała 3 hektary. Specjalnie na sezon wakacyjny planowano powiększyć ją o kolejne 2,5 hektara. Zyskując nową powierzchnię, plaża pokonała Holandię i została miano największej sztucznej plażą w Europie. W okolicach Jarosławca nie znajdziemy ośrodków przemysłowych czy ujść większych rzek, co przekłada się na jedno z najczystszych kąpielisk w Polsce.

Sztuczna plaża w Jarosławcu z lotu ptaka [ZDJĘCIA]

Kilka dni temu serwis jarosławiec24.pl informował na swojej stronie, że: "Urząd Morski uruchomił kolejny etap budowy ochrony brzegu morskiego w postaci dostawy 80 tysięcy metrów sześciennych piasku. Piasek ten pozwoli na zasypanie do około połowy kolejnej kwatery (basen pomiędzy ostrogami przy dubajskiej plaży)". Jak tłumaczą, statek, który można zobaczyć nad brzegiem Jarosławca, to pogłębiarka służąca do pobierania piasku z dna morza i dostarczania go rurociągiem nad brzeg. Aktualnie jest on pobierany z Darłowa i transportowany na nową plażę.

Zobacz także

Jarosławiec pełen atrakcji

Jarosławiec znajduje się w województwie zachodniopomorskim, niedaleko Słupska. Nowa część sztucznej plaży nad Bałtykiem to bez wątpienia miejsce wyjątkowe. Władze gminy planują organizować na plaży imprezy plenerowe. Chcą stworzyć na niej między innymi boisko do gry w siatkówkę.

Na plażę warto wybrać się również w poszukiwaniu bursztynu. Najwięcej można go znaleźć zaraz po sztormach. W Jarosławcu znajduje się nawet Muzeum Bursztynu, które przedstawia genezę bursztynu bałtyckiego. Ogromną atrakcją Jarosławca, a także najbardziej charakterystycznym elementem krajobrazu, jest także latarnia morska o wysokości ponad 33 metrów. Jej światło można dostrzec z odległości 24 mil morskich.

Przeczytaj także: Zachodniopomorskie: co warto zobaczyć? 8 najlepszych miejsc i atrakcji dla dzieci

Zobacz także

Źródło: jaroslawiec24.pl

___

RadioZET.pl/NC