Zamknij

Szukasz idealnego miejsca na urlop? Wypocznij bezpiecznie, z dala od zgiełku w Uniejowie!

Materiał partnerski
01.07.2020 10:00
Szukasz idealnego miejsca na urlop? Wypocznij bezpiecznie, z dala od zgiełku w Uniejowie!
fot. Materiały prasowe

 Na wschodzie Warszawa, na zachodzie Poznań, na południu Łódź, a w centrum... przestrzeń, zieleń, woda, relaks, w dodatku ze szczyptą ciekawej historii.

Jeśli uciec od wielkomiejskiego pędu, to tylko tam. Uniejów to klimatyczne 3-tysięczne miasteczko, położone nad Wartą, które słynie z basenów zasilanych wodą termalną czynnych przez cały rok.

Termy Uniejów są przygotowane dla turystów w każdym wieku i o różnych potrzebach: zarówno dla miłośników pływania, jak i fanów fitnessu czy usług wellness. W kompleksie nie brakuje też atrakcji dla najmłodszych. Miejsce dotychczasowego brodzika z małą zjeżdżalnią zajął zamek wodny z kilkoma zjeżdżalniami. Przygotowano również ściankę wspinaczkową z pływającymi atrakcjami. Kompleks posiada własną strefę restauracyjną, kręgielnię i klub taneczny. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

MK3_8195_AdobeRGB

 

Oprócz gorących kąpieli w nowoczesnych Termach, czeka na turystów tradycja i bogata historia miasta. Okazały Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich (zbudowany w XIV wieku, później przebudowywany) z przylegającym do niego Parkiem Zamkowym w stylu angielskim, który założono w połowie XIX wieku, czy zabytkowa kolegiata w centrum historycznego Rynku to tylko niektóre z miejscowych atrakcji.

Rozległe tereny zielone, rzeka Warta i czyste powietrze sprzyjają wypoczynkowi. Do uprawiania jego aktywnych form można wykorzystać turystyczne szlaki piesze, rowerowe, konne i wodne. W okolicy nie brakuje również atrakcji, można wybrać się na wycieczkę do prywatnego zoo, w którym zobaczymy wyjątkowo rzadkie okazy zwierząt – białe lwy i białe tygrysy.

 

2090624Termy013

Nocleg warto wybrać w nowoczesnym 4 gwiazdkowym kompleksie hotelowym „Aparthotel Termy Uniejów”, gdzie na gości czeka 172 wygodne i przestronne apartamenty z balkonami. Z częścią rekreacyjną z basenem, odprężającą strefą SPA z sauną, fitness i siłownią. W hotelu znajduje się również autorska restauracja „AQUA Restaurant”. Szef kuchni sam tworzy prawdziwie unikatowe potrawy, opierające się na tradycji regionu. Dania to nie tylko uczta dla podniebienia ale i arcydzieło dla oka, gdyż serwowane są w bardzo kreatywny sposób.

 

Od 2012r. Uniejów ma status miejscowości uzdrowiskowej. Tym samym jest najmłodszym polskim uzdrowiskiem i jedynym o charakterze geotermalnym. Woda geotermalna w Termach Uniejów wydobywana jest z głębokości około 2 km i zawiera mnóstwo cennych składników mineralnych: chlorek sodu, fluor, magnez, jod, siarkę i kwas metakrzemowy.  Służy aktywnemu wypoczynkowi i regeneracji.

 

2090624Termy051

Wybór Uniejowa jako miejsca spędzenia urlopu w 2020 roku jest najbardziej rozsądnym i bezpiecznym pomysłem. W związku z sytuacją epidemiczną w Polsce i w trosce o bezpieczeństwo Wasze i Waszych rodzin wprowadziliśmy nowe zasady bezpieczeństwa i higieny w obiekcie. Mamy nadzieję, że zastosowane przez nas usprawnienia pozwolą Państwu w pełni cieszyć się pobytem, w zdrowiu i spokojnej atmosferze.