Zamknij

Szykuje się strajk w Ryanair. Można spodziewać się odwołanych lotów w lipcu

Redakcja
05.07.2018 11:16
Mężczyzna czekający na lot
fot. Fotolia

Blisko 100 pilotów pracujących dla irlandzkich linii lotniczych Ryanair nie będzie pracować 12 lipca, a taniemu przewoźnikowi grożą kolejne strajki - podaje "The Independent". Protest dotknie przede wszystkim podróżujących z Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Pracownicy Ryanaira, zrzeszeni w Irish Air Line Pilots Association (IALPA, są w sporze z władzami irlandzkiego przewoźnika. Domagają się m.in. korzystniejszych zasad rozliczenia stażu i urlopów. Związkowcy poinformowali, że większość pracowników bazy w Dublinie (poza jedną osobą) opowiedziało się za strajkiem. 

Odwołane loty 12 lipca?

Strajk zaplanowany jest na 12 lipca. Tego dnia większość pilotów posiadających bezpośrednie umowy będzie brać udział w proteście, który może uziemić wiele samolotów. Pozostali, na normalnych kontraktach, prawdopodobnie będą pracować normalnie. Strajk pracowników taniego przewoźnika może mieć największy wpływ na podróżujących w Wielkiej Brytanii, na połączeniach z Dublina, Cork i Shannon. Aby zmniejszyć niedogodności, Ryanair prawdopodobnie przeniesie na ten dzień część pilotów z innych europejskich baz. 

Zobacz także

Strajki Ryanair nie tylko w Irlandii

Jak podaje tvn24.pl, kolejny strajk w Ryanair może odbyć się również w Niemczech. Tamtejszy związek zawodowy, który reprezentuje pilotów, również nie był w stanie dojść do porozumienia z zarządem linii, co może skończyć się opóźnieniami i odwołanymi lotami. Według wstępnych założeń strajk w Niemczech może odbyć się w sierpniu
Ryanair poinformował, że większość lotów 12 lipca odbędzie się zgodnie z planem. Linie lotnicze obiecały też poinformować wcześniej swoich klientów o ewentualnej zmianie godziny lub odwołaniu lotu. 
Tylko w zeszłym miesiącu Ryanair z powodu strajków pracowników kontroli ruchu lotniczego musiał odwołać ponad 1100 lotów, przez co ucierpiało ponad 200 tys. pasażerów.

Zobacz także

Źródło: Independent, tvn24.pl

___

RadioZET.pl/NC