Zamknij

Szykuje się wyjątkowy rejs dookoła świata. Prom w 9 miesięcy dotrze do 7 kontynentów i 65 krajów

22.10.2021 11:47
Luksusowy prom
fot. Shutterstock

Jeden z największych armatorów statków wycieczkowych na świecie - Royal Caribbean - ogłosił właśnie, że zorganizuje najbardziej niezwykły rejs dookoła naszego globu. Podróż potrwa aż 9 miesięcy, ale chętni odwiedzą wówczas aż 150 miejsc. Poznajcie szczegóły tej spektakularnej wyprawy.

Marzyliście kiedykolwiek o podróży luksusowym statkiem wycieczkowym, na pokładzie którego znajduje się wszystko, co niezbędne, aby przyjemnie spędzić wakacje? Ta informacja powinna was zainteresować. Otóż marka Royal Caribbean, która specjalizuje się w organizowaniu rejsów eleganckimi promami, przygotowała właśnie najbardziej spektakularną wyprawę w historii.

Już niebawem chętni wyruszą w 9-miesięczną podróż dookoła świata, podczas której dotrą do 7 kontynentów i 65 krajów. Poznajcie szczegóły tej niezwykłej oferty.

Zobacz także: Najkrótszy lot świata na pokładzie potężnego Airbusa A380. Ledwo zapniesz pasy i już trzeba lądować

Szykuje się wyjątkowy rejs dookoła świata. Prom w 9 miesięcy dotrze do 7 kontynentów i 65 krajów

Royal Caribbean Cruises Ltd. to amerykańskie przedsiębiorstwo, będące jednym z największych armatorów statków wycieczkowych na świecie. To właśnie ta firma organizuje najbardziej niezwykły rejs dookoła świata. Ruszy on już 10 grudnia 2023 roku z Miami, a potrwa aż 9 miesięcy.

Jak podaje portal Fly4free, podczas 274-dniowej wycieczki pasażerowie ekskluzywnego promu dopłyną do 7 kontynentów i do 65 krajów. Prócz tego odwiedzą aż 150 miejsc - w tym wiele kultowych. Podczas wyprawy statkiem Serenade of the Seas będzie można podziwiać Koloseum w Rzymie, fiordy w Norwegii, Petrę w Jordanii, Wielki Mur Chiński, Wielką Rafę Koralową czy Machu Picchu.

W wycieczce może wziąć udział maksymalnie 2476 osób. Niestety taka przygoda wiąże się z ogromnymi kosztami. Zainteresowani muszą liczyć się z wydaniem min. 61 tys. dolarów (ok. 240 tys. zł), gdyż od takiego progu startują ceny. Nie zawierają one podatków i opłat lokalnych, które trzeba będzie sobie doliczyć.

Źródło: Fly4free