Zamknij

TPN: "W Boże Ciało nie będą jeździły wozy konne". Nad Morskie Oko dotrzemy tylko pieszo

Redakcja
30.05.2018 12:14
Morskie Oko
fot. Fotolia

Tatrzański Park Narodowy wydał na swojej stronie internetowej komunikat, w którym informuje, że w Boże Ciało nie będą dostępne wozy konne na drodze do Morskiego Oka oraz dorożki w Dolinie Chochołowskiej i Kościeliskiej.

W związku ze zbliżającym się świętem turyści odwiedzający Tatry muszą się liczyć z pewnymi ograniczeniami. Ci, którzy tego dnia planowali wybrać się nad Morskie Oko konnym wozem zawiodą się - pojazdy nie będą kursować, dlatego będą zdani na własne siły.

TPN: Będą ograniczenia w Boże Ciało

- 31 czerwca, w Boże Ciało, nie będą jeździły wozy konne na drodze do Morskiego Oka, dorożki w Dolinie Chochołowskiej i Kościeliskiej. Nie będzie też kursowała kolejka "Rakoń" w Dolinie Chochołowskiej - czytam w komunikacie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Jak wynika z komentarzy internautów, które pojawiły się na profilu "Tatromaniacy", taka decyzja TPN jest bardzo dobrym pomysłem:

- "No i bardzo dobrze!!", "Szkoda ze nie ma ikonki 'Uwielbiam'!, "Nareszcie. Lenie na kanapy, a turyści do Morskiego Oka!!!!!", "Dlaczego tylko w Boże Ciało? Tak powinno być zawsze!".

Wozy konne w Tatrach od lat wielu lat budzą sprzeciw wielu fundacji, obrońców zwierząt i zwykłych osób. Zarzuca się, że konie pracujące w ten sposób są męczone i wykorzystywane ponad ich możliwości. 

Przeczytaj także: Wypadek na drodze do Morskiego Oka. Dwoje rannych turystów

Zamknięte szlaki w Tatrach

Warto przypomnieć, że władze Tatrzańskiego Parku Narodowego ostrzegają przed planowaniem wycieczek między Świnicą a Zawratem. Popularny szlak został zamknięty ze względu na duże zagrożenie dla wędrujących turystów. Powodem takiej decyzji jest obryw skalny oraz zniszczenia dużego fragmentu szlaku.

Dla turystów zamknięto również Jaskinię Mroźną. Powodem jest zagrożenie spadającymi kamieniami na szlaku zejściowym.

Przeczytaj także: Zamknięto popularny szlak w Tatrach. "Jest śmiertelnie niebezpiecznie"

Źródło: onet.pl

___

RadioZET.pl/NC