Zamknij

Tajlandia liczy na powrót turystów jeszcze w te wakacje. Zaproponowano datę otwarcia

05.03.2021 11:15
Tajlandia liczy na powrót turystów jeszcze w te wakacje. Zaproponowano datę otwarcia
fot. SHUTTERSTOCK

Tajlandia od kilku lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów. Kraj może poszczycić się rajskimi plażami i licznymi zabytkami. Ponadto niskie ceny na miejscu przyciągają podróżnych ze wszystkich zakątków świata. Nic więc dziwnego, że w ostatnich miesiącach Tajlandia mocno odczuła brak przyjezdnych, którzy są siłą napędową gospodarki.

Obecnie każda osoba po przylocie do Tajlandii musi się poddać 14-dniowej kwarantannie w jednym z akredytowanych hoteli (alternative state quarantine)ASQ należy zarezerwować na etapie wnioskowania o COE. Nic więc dziwnego, że - choć granice kraju są otwarte - niewielu jest chętnych na spędzenie wakacji na rajskiej plaży. A przecież to właśnie turyści są siłą napędową tajskiej gospodarki.

W lipcu Tajlandia wpuści turystów bez kwarantanny?

Branża turystyczna w Tajlandii podjęła pierwsze kroki, by przekonać władze państwa do wpuszczenia turystów. Na początku marca rozpoczęto kampanię #OpenThailandSafely, która wzywa do ponownego otwarcia kraju od 1 lipca 2021 dla wszystkich zaszczepionych podróżnych bez wymogów 14-dniowej kwarantanny. 

Data ta nie została wybrana przypadkowo. Nie chodzi tu jednak tylko o to, żeby turyści mieli czas na zaszczepienie się. Tajlandczycy dają także czas sobie. Jak podaje portal National-Geographic.pl, według wstępnych szacunków cztery miesiące wystarczą na zaszczepienie całego personelu medycznego oraz seniorów w Tajlandii. Przez ten okres lokalne linie lotnicze i hotele natomiast będą przygotowywać się do wizyty pierwszych podróżnych.

Ponowne otwarcie 1 lipca byłoby dla Tajlandii dobrą okazją do pokazania wiodącej roli wśród krajów azjatyckich i przygotowania drogi do solidnego ożywienia tajlandzkiej gospodarki w 2022 roku - czytamy w liście przygotowanym przez inicjatorów kampanii.

Podkreślają oni, że brak decyzji w sprawie ponownego otwarcia Tajlandii może mieć tragiczne skutki, ponieważ turyści zaczną planować tegoroczne wakacje w innych miejscach.

RadioZET.pl/openthailandsafely.org/National-Geographic.pl