Zamknij

Tajlandia nawiązała współpracę z Tinderem. Wspólnie organizują wycieczki dla singli

28.12.2020 15:27
Tajlandia
fot. Shutterstock

Tajska Narodowa Organizacja Turystyczna (TAT) próbuje za wszelką cenę ożywić krajową turystykę, która mocno ucierpiała na skutek pandemii. Jednym z zaskakujących, a jednocześnie niezwykłe ciekawych pomysłów na walkę z kryzysem jest nawiązanie współpracy z popularną aplikacją randkową – Tinderem. To dobra wiadomość dla osób samotnych, bo efektem tej współpracy są wyjazdy organizowane wyłącznie dla singli. 

Tajlandia to jeden z najpopularniejszych turystycznych kierunków na świecie. Z powodu pandemii i licznych ograniczeń w podróżowaniu kraj ten odnotował gigantyczne straty. Władze, chcąc ratować znajdującą się w dramatycznej sytuacji branżę turystyczną, postanowiły propagować turystykę krajową i w ten sposób zapewnić choćby minimalne wpływy do budżetu. Podjęto decyzję o rozpoczęciu współpracy z... Tinderem. Na czym dokładnie ona polega? 

Tajlandia organizuje z Tinderem wyjazdy dla singli

Organizacja turystyczna Tajlandii (TAT), wspólnie z popularną aplikacją randkową, stworzyła specjalne pakiety wycieczkowe. Pierwszym z zaoferowanych wyjazdów (20 grudnia) był bezpłatny rejs po rzece Menam w Bangkoku. Mogli w nim wziąć udział wyłącznie single i singielki, którzy wcześniej zgłosili chęć udziału w tej wyprawie. W ramach wyjazdu uczestnicy odwiedzili dziewięć świątyń, prosząc buddę o błogosławieństwo. Z rejsu skorzystało blisko 100 osób.

Kolejny "wyjazd dla singli" zaplanowano na 9 stycznia. Wtedy też 50 osób ma odwiedzić niewielką tajską wyspę Koh Khai. W ramach wycieczki mają odbyć się imprezy na plaży oraz koncert. Trzeci "tinderowy" wypad odbędzie się 23 stycznie - będzie to podróż pociągiem do Pa Sak Jolasid w Lopburi połączona z uroczystą kolacją.

Organizatorzy zapowiadają, że kolejne wyjazdy będą obejmowały tętniące życiem miasteczko Pattaya oraz spokojne wzgórza Mae Hong Son.

Zobacz także

Pomysłodawcy wycieczek dodają, że w czasie wyjazdów można nie tylko odkryć piękno kraju, ale też poznać wiele interesujących osób. 

– Akcja „The Single Travel Route” jest skierowana do kochających podróże singli, którzy lubią wyjeżdżać w pojedynkę – tłumaczy Yuthasak Supasorn, dyrektor TAT. – Podróże łączą ludzi i wierzymy, że podczas organizowanych wyjazdów niektórzy poznają partnerów na całe życie. Przy okazji wspieramy branżę turystyczną i gospodarkę w trudnych czasach pandemii – dodał. 

Źródło: Lonely Planet, CNN, Fly4free.pl