Zamknij

Tajlandia wprowadza nowy podatek dla turystów. Ma zacząć obowiązywać w 2021 roku

21.01.2021 10:14
Tajlandia wprowadza nowy podatek dla turystów. Ma zacząć obowiązywać w 2021 roku
fot. SHUTTERSTOCK

Kolejny turystyczny raj wprowadza podatek dla podróżników. Pobierane pieniądze mają wspomóc turystykę w regionach i zasilić fundusz pomocy medycznej dla obcokrajowców. Nowy podatek ma zacząć obowiązywać jeszcze w 2021 roku.

Tajlandia od kilku lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów. Nic w tym dziwnego, w końcu kraj ten może poszczycić się piaszczystymi, rajskimi plażami, licznymi zabytkami oraz przepyszną kuchnią. Ponadto niskie ceny na miejscu przyciągają podróżnych ze wszystkich zakątków świata. Jak czytamy na portalu Rp.pl, w 2019 roku Tajlandię odwiedziło prawie 40 milionów turystów, którzy wydali około 60 miliardów dolarów.

Tajlandia z nowym podatkiem turystycznym

Jak podaje portal Rp.pl za serwisem "Bangkok Post", w 2021 roku w Tajlandii ma zacząć obowiązywać nowy podatek turystyczny. Dokładna data nie jest jednak jeszcze znana. Podatek ma wynosić 300 bahtów, czyli 10 dolarów (około 37 zł). Pobierane w ten sposób pieniądze mają być przeznaczone na rozwijanie turystyki w regionach oraz pomoc medyczną dla podróżników. 

Zaletą nowego podatku jest to, że zagraniczni podróżni, którzy zachorują lub ulegną wypadkowi, dostaną odpowiednią opiekę medyczną - powiedział minister turystyki i sportu, Phiphat Ratchakitprakarn.

Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób podatek ma być pobierany. Informacje na ten temat prawdopodobnie pojawią się już wkrótce.

Przypomnijmy, że aktualnie każda osoba po przylocie to Tajlandii ma obowiązek poddać się 14-dniowej kwarantannie w jednym z akredytowanych hoteli. Władze miejscowe poinformowały, że na razie nie jest rozważane zniesienie wymogu kwarantanny wobec osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

RadioZET.pl/Rp.pl/gov.pl