Zamknij

Tajlandia znosi kwarantannę dla zaszczepionych turystów. Na razie dotyczy to gości z 10 krajów

12.10.2021 14:30
Tajlandia
fot. Shutterstock

Władze kraju podjęły decyzję o zniesieniu restrykcji w postaci kwarantanny dla zaszczepionych turystów. Na razie ma to dotyczyć gości z 10 krajów, ale już niebawem lista miejsc ma się poszerzyć. Zobaczcie, kiedy nowe zasady wejdą w życie.

Tajlandia to jeden z krajów, który w czasie pandemii zamknął swoje granice, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa i ochronić zdrowie swoich obywateli. Wielu turystów z niecierpliwością czeka na to, aż państwo całkowicie otworzy się na zagranicznych gości. I wygląda na to, że taka możliwość czai się na horyzoncie.

Już jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Tajlandia etapami będzie wpuszczała na swoje terytorium podróżników. Wygląda na to, że do tego zamierza też dla niektórych poluzować restrykcje. Premier kraju ogłosił bowiem, że zniesiona zostanie kwarantanna dla zaszczepionych gości z 10 państw. To początek zmian, ale też nadzieja na to, że już niebawem wszyscy zaszczepieni będą mogli się tu udać bez przeszkód na wakacje.

Tajlandia znosi kwarantannę dla zaszczepionych turystów. Na razie dotyczy to gości z 10 krajów

Premier Tajlandii Prayuth Chan-ocha ogłosił, że już 1 listopada zaszczepieni turyści z 10 konkretnych krajów będą mogli przyjechać do Tajlandii bez konieczności udawania się na miejscu na kwarantannę. Przypominamy, że do tej pory obostrzenia w państwie należały do tak surowych, że niemal nikt nie decydował się na przyjazd tutaj.

Na razie wiadomo, że zaszczepieni podróżnicy z Niemiec, Chin, Singapuru, USA i Wielkiej Brytanii będą mogli przyjechać do Tajlandii i korzystać z jej uroków bez obowiązku 7-dniowej izolacji. Jak podaje portal Fly4free, niebawem zostanie podana pełna lista miejsc, których obywatele będą mogli zaplanować sobie tu wyjazd.

Na razie lista krajów zwolnionych z restrykcji jest krótka, ale władze Tajlandii zapowiadają, że już 1 grudnia zostanie poszerzona.

Wiem, że to ryzykowna decyzja. I jest niemal pewne, że luzując obostrzenia, będziemy mieli do czynienia z tymczasowym wzrostem zakażeń. Będziemy uważnie śledzili rozwój sytuacji. Nie sądzę, by miliony ludzi, których życie zależy od przychodów generowanych z turystyki, mogły sobie pozwolić na kolejny cios związany z drugim straconym sezonem turystycznym - powiedział premier kraju.

Warto dodać, że to duża zmiana, gdyż jeszcze do niedawna państwo było całkowicie zamknięte dla przybyszów z zewnątrz. Zmieniło się to zaledwie kilka miesięcy temu, ale jednocześnie obowiązujące tu restrykcje nie zachęcały do odwiedzin. Teraz może się to zmienić.

Źródło: Fly4free