Zamknij

Tajlandia znosi restrykcje dla Polaków. Nasz kraj znalazł się na zielonej liście

22.10.2021 09:12
Tajlandia
fot. Shutterstock

Rząd Tajlandii podjął decyzję o zniesieniu restrykcji wjazdowych dla zaszczepionych turystów z kolejnych krajów. Na liście 46 państw znalazła się m.in. Polska. Zmiany wejdą w życie już 1 listopada. Przeczytajcie dokładnie, na czym będą polegały.

Ostatnio pisaliśmy o tym, że Tajlandia znosi kwarantannę dla zaszczepionych turystów z 10 krajów. Władze podjęły taką decyzję, aby w końcu powoli rozruszać turystykę w tym regionie. Zapowiedziały przy okazji, że niebawem poszerzą listę państw, których obywatele będą mogli przyjeżdżać do Tajlandii bez konieczności poddawania się izolacji.

Wygląda na to, że rząd egzotycznego zakątka dotrzymał słowa i znacznie powiększył swoją zieloną listę. Od 1 listopada goście z aż 46 krajów będą mogli udać się do Tajlandii bez przeszkód. W zestawieniu znaleźli się również Polacy.

Tajlandia znosi restrykcje dla Polaków. Nasz kraj znalazł się na zielonej liście

Już od 1 listopada zaszczepieni turyści z 46 krajów będą mogli wjechać do Tajlandii bez konieczności udania się na kwarantannę. Na zielonej liście znalazła się również Polska, co oznacza, że w końcu będziemy się tu mogli wybrać na urlop.

Początkowo rząd podjął decyzję o wpuszczeniu gości z jedynie 10 krajów, ale to zestawienie szybko się powiększyło. Okazuje się, że bez problemu region ten będą mogli zwiedzić m.in. mieszkańcy większość państw UE (w tym Polski), ale też Brytyjczycy, Amerykanie czy Chińczycy.

Nie oznacza to jednak, że chętni na wyprawę do Tajlandii nie będą musieli stosować się do żadnych obostrzeń. Przede wszystkim do kraju mogą się udać wyłącznie osoby zaszczepione. Są one zwolnione z kwarantanny, ale będą musiały przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa wykonanego na 72 h przed wylotem. Po przylocie będzie konieczne powtórzenie badania.

Do Tajlandii będą wpuszczani jedynie turyści podróżujący samolotami. Wymagane będzie od nich również wykupienie ubezpieczenia na wypadek zachorowania na COVID-19. Podczas przekraczania granicy niezbędne będzie też okazanie rezerwacji hotelowej.

Skusicie się na wyjazd do Tajlandii w najbliższym czasie?

Źródło: pasazer.com/Fly4free