Zamknij

Tak pasażer przechytrzył tanie linie lotnicze. Jego nagranie obiegło sieć [WIDEO]

Redakcja
07.11.2018 10:10
Pasażer
fot. Facebook/Lee Cimino

Lee Cimino, jeden z pasażerów linii Ryanair, znalazł sposób na "ominięcie" nowych przepisów dotyczących bagażu podręcznego. Aby nie płacić za większą walizkę, postanowił... założyć na siebie wszystkie ubrania. Cała sytuacja została nagrana i wrzucona do mediów społecznościowych. 

Od 1 listopada 2018 roku w linii lotniczej Ryanair obowiązuje nowa polityka dotycząca bagażu podręcznego. Obecnie można wziąć na pokład jedynie mały plecak lub torebkę, których wymiary nie będą przekraczać 40x20x25 cm. Ci, którzy chcą wnieść na pokład duży bagaż podręczny (55x40x20 cm), będą musieli wykupić usługę "Priority Boarding" w cenie 6-8 euro. Nowa polityka bagażowa bardzo nie spodobała się jednemu z pasażerów...

Założył na siebie wszystkie ubrania, aby zaoszczędzić

Lee Cimino postanowił przechytrzyć przewoźnika w bardzo ciekawy sposób. Zamiast pakować ubrania do walizki czy torby, wszystkie rzeczy założył na siebie i schował w kieszeniach.  Zgodnie z regulaminem linii Ryanair, możemy przewozić na sobie tyle odzieży, na ile mamy ochotę. Również włożenie na siebie 5 koszul, 3 par spodni i 2 kurtek jest jak najbardziej przepisowe.

Cała sytuacja została nagrana i pojawiała się na Facebooku. Wideo bardzo szybko obiegło sieć, a pod wpisem pojawiło się wiele pozytywnych, często żartobliwych komentarzy: "Jesteś legendą", "Fantastyczne", "To jest coś". 

Lee przyznał w rozmowie z "Daily Mail": - Czułem się jak idiota, ale skoro nikt nie zwrócił mi uwagi, to chyba w porządku. Po co mam płacić krocie za bagaż, skoro lecę tylko na dzień lub dwa? – wyjaśnił.

Przeczytaj także:

• Tak "rzucają" naszymi bagażami na lotnisku. Skandaliczne nagranie obiegło sieć [WIDEO]

• Koniec darmowego bagażu podręcznego w Ryanair. Pasażerowie nie będą zadowoleni 

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl/NC