Zamknij

Tania linia ogłasza nową trasę z Polski. To idealny kierunek na weekend

06.07.2021 14:13
Samolot
fot. Shutterstock

Linia Transavia ogłosiła nowe połączenie z Krakowa na lotnisko Orly w Paryżu. Start tej trasy zaplanowano na 31 października. Bilety są już dostępne w sprzedaży. 

To kolejne połączenie do Paryża, które będzie realizowane z Krakowa. Do stolicy Małopolski latają już Ryanair (na oddalone o 100 km od centrum lotnisko Beuavais), easyJet (port Charles de Gaulle) oraz Air France (lotnisko Paryż-Orly). 

W przypadku linii Transavia będzie to również paryski port Orly położony zaledwie 15 km od centrum stolicy Francji. To lotnisko ma wygodne połączenia zarówno z tym miastem, jak i leżącym po jego drugiej stronie głównym lotniskiem paryskim Roissy Charles de Gaulle, co jest z pewnością dużym atutem dla podróżujących. 

Transavia  poleci z Krakowa do Paryża

Choć sezon wakacyjny jeszcze na dobre się nie rozkręcił, niektóre linie lotnicze już informują o nowościach w swoich zimowych siatkach lotów. Tak też jest w przypadku linii Transavia, która poinformowała o nowym połączeniu z Polski. 

Loty między Krakowem a Paryżem (Orly) ruszą 31 października i będą realizowane dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele. 

Ze stolicy Francji samolot ma startować o 16.10, z lądowaniem w Balicach o 18.20. Wyloty z Krakowa zaplanowano na 19.05, z lądowaniem w Paryżu o 21.20.

– Cieszymy się z nowego połączenia holenderskiego przewoźnika Transavii na trasie z Krakowa do Paryża. Lotnisko w Orly położone 13 kilometrów od stolicy Francji stanowi strategiczny punkt przesiadkowy dla dalszych połączeń w Europie, w Afryce, czy na Bliskim Wschodzie – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Źródło: Fly4free, Pasażer.com