Zamknij

Ubezpieczenie od zarażenia się koronawirusem? Tania linia wprowadza nietypową polisę

Redakcja
25.03.2020 09:07
Vietjet
fot. Flickr

Wietnamska tania linia Vietjet wprowadziła do swojej oferty ubezpieczenie od zarażenia się koronawirusem. Polisa „Sky COVID care” obejmie wszystkich pasażerów, którzy do końca czerwca kupią bilety na dowolne loty krajowe. 

Linia VietJet słynie z kontrowersyjnych pomysłów. W ramach jeden z zaskakujących kampanii stewardesy obsługiwały pasażerów w bikini. Teraz tani wietnamski przewoźnik wpadł na pomysł wprowadzenia specjalnego ubezpieczenia w dobie pandemii. 

"Sky COVID care": ubezpieczenia od zarażenia

Jest to ubezpieczenie skierowane do wszystkich pasażerów, którzy kupią lub kupili bilety na loty krajowe w okresie od 23 marca do 30 czerwca. Polisa jest ważna przez 30 dni od daty wylotu. Odszkodowanie przysługuje każdemu, kto w tym czasie zarazi się koronawirusem - nawet jeśli do zarażenia nie dojdzie na pokładzie

Zobacz także

Osoba objęta ubezpieczeniem, u której w ciągu 30 dni od dnia wylotu potwierdzone zostanie zakażenie koronawirusem, może otrzymać odszkodowanie w wysokości od 20 do 200 mln VND, czyli od 3,5 do ok. 35 tys. złotych. 

Linia VietJet podkreśla, że w obecnej sytuacji stara się dać pewność pasażerom, że loty samolotem są bezpieczne. Jednocześnie dodaje, że zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów i załogi są dla przewoźnika najwyższym priorytetem.

W Wietnamie do tej pory odnotowano 134 przypadki zakażenia koronawirusem.

ZOBACZ TAKŻE:

•  Ryanair. Pasażerowie mają problem z odzyskaniem pieniędzy za odwołany lot

•  Osiem linii lotniczych nadal może latać do Polski. Muszą spełnić kilka warunków

•  Linie lotnicze zagrożone. Eksperci: "Większość przewoźników zbankrutuje do końca maja"

Źródło: wprost.pl, fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC