Zamknij

Tanie linie wprowadzą opłaty za schowki bagażowe? Powstał już nowy projekt

Nina Czochara
08.04.2019 10:51
Półka na bagaż w samolocie
fot. Shutterstock

Nie tylko płatny wybór miejsca na pokładzie, ale również rezerwacja... przestrzeni w schowku bagażowym - ten przełomowy projekt może być niedługo wprowadzony w życie. 

Płatny wybór miejsca w samolocie, oferowany przez większość linii lotniczych, nie jest już dla nikogo nowością. W ostatnim czasie powstał jednak kolejny, innowacyjny projekt "inteligentnych schowków bagażowych". Dzięki niemu pasażerowie będą mogli wybrać miejsce na swój bagaż... oczywiście odpłatnie.

Płatna półka bagażowa w samolotach?

Nowy system "inteligentnych schowków bagażowych" został opracowany przez Diehl Aviation. Produkt pokazywany podczas Aircraft Interior Expo w Hamburgu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przewoźników.

Na czym będzie polegał nowy system? Opiera się na zaoferowaniu pasażerom możliwości rezerwowania miejsca na bagaż pasażerom z dużym wyprzedzeniem, tak samo jak fotela. Przy każdym schowku instalowane będę małe panele LCD, które informują czy i dla którego pasażera dana przestrzeń jest zarezerwowana. Ma to oczywiście sporo plusów, bo jeśli przyjdziemy na nasz lot jako ostatni, nie będziemy musieli desperacko szukać miejsca na kurtkę czy plecak. Oczywiście za taką "wygodę" trzeba będzie zapłacić.

Inteligenta półka na bagaż
fot. Diehl Aviation

Przedstawiciele firmy Diehl Aviation są przekonani, że jeśli pasażerowie chcą płacić za to, by zabrać na pokład większy bagaż podręczny, będą też skłonni zarezerwować za opłatą miejsce w schowku nad fotelami. Na razie żadna linia nie skorzystała jeszcze z przełomowej technologii, ale zainteresowanie jest duże.

Przeczytaj także:

 Koniec z turbulencjami? Nowy system ma ułatwić życie pasażerów 

• Automat z przekąskami na pokładzie? Nowy pomysł na obsługę w samolotach 

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC