Zamknij

Niesamowite ujęcie Giewontu z Księżycem w tle. Ten widok zapiera dech w piersiach [FOTO]

28.04.2021 13:24
Tatry. Niesamowite ujęcie Giewontu z Księżycem w tle. Ten widok zapiera dech w piersiach [FOTO]
fot. SHUTTERSTOCK

W środę z samego rana fotografowi udało się uwiecznić niesamowite ujęcie "śpiącego rycerza". Zdjęcie, które obiegło media społecznościowe, przedstawia szczyt Giewontu z Księżycem w tle. Trzeba przyznać, że ten widok zapiera dech w piersiach.

Szczyt Giewontu robi niemałe wrażenie. Nic więc dziwnego, że co jakiś czas fotografowie starają się zarejestrować jak najlepsze ujęcie gigantycznej skały z niewielkim krzyżem na wierzchołku. Nie tak dawno pisaliśmy o zdjęciu Pawła Uchorczaka, na którym uchwycił policyjny śmigłowiec Black Hawk lecący nad Giewontem na tle zachodzącego Słońca. Teraz do sieci trafiła kolejna fotografia "śpiącego rycerza", tym razem z Księżycem w tle.

Tatry. Niezwykłe zdjęcie Giewontu z Księżycem w tle

Zdjęcie Giewontu opublikowane zostało w środę na profilu "Tatromaniak" w mediach społecznościowych. Ujęcie przedstawia poranny widok na szczyt "śpiącego rycerza" z Księżycem w tle. Warto tutaj wspomnieć, że dzień wcześniej była pełnia i mogliśmy oglądać tzw. Superksiężyc. Tej nocy "Srebrny Glob" znalazł się najbliżej Ziemi, dzięki czemu wydawał się znacznie większy i jaśniejszy.

Autorem tej niesamowitej fotografii jest Bogdan Bafia. 

Internauci nie kryją swojego zachwytu. W komentarzach pod postem "Tatromaniaka" w mediach społecznościowych można znaleźć wiele pozytywnych opinii. Miłośnicy gór są oczarowani widokiem Giewontu.

Dzieło sztuki!

 

Ślicznie, wręcz magiczny klimat.

 

Mogłabym taki obrazek oglądać codziennie na dzień dobry.

Giewont to jeden z najpopularniejszych polskich szczytów położonych w Tatrach. Góra mierzy 1894 m n.p.m., a na jej wierzchołku znajduje się metalowy krzyż. Zamontowały został tam w 1901 roku przez parafian z Zakopanego na pamiątkę 1900. urodzin Jezusa Chrystusa. 

RadioZET.pl/Facebook(Tatromaniak)