Zamknij

Niesamowite ujęcie stacji kolejki na Kasprowy Wierch z pełnią Księżyca w tle. "Magia gór"

28.05.2021 13:11
Tatry. Niesamowite ujęcie stacji kolejki na Kasprowy Wierch z pełnią Księżyca w tle. "Magia gór"
fot. SHUTTERSTOCK

W środę miała miejsce Pełnia Kwiatowego Księżyca. Zjawisko to udało się wykorzystać fotografowi, który uwiecznił niesamowite ujęcie górnej stacji kolejki na Kasprowy Wierch ze Srebrnym Globem w tle. Trzeba przyznać, że ten widok zapiera dech w piersiach.

Tatrzańskie szczyty zachwycają swoją majestatycznością i pięknem. Nic zatem dziwnego, że tak często stają się obiektem zainteresowań fotografów. Jakiś czas temu pisaliśmy o zdjęciu Bogdana Bafia, któremu udało się uchwycić "śpiącego rycerza" z Księżycem w tle. Teraz do sieci trafiła kolejna niezwykła fotografia Srebrnego Globu, tym razem z górną stacją kolejki na Kasprowy Wierch.

Tatry. Zdjęcie stacji kolejki na Kasprowy Wierch z Księżycem w tle podbija sieć

To niesamowite zdjęcie opublikowane zostało w mediach społecznościowych przez "Tatromaniaka". Jego autorem jest Ireneusz Kopeć. Fotografia przedstawia górną stację kolejki linowej na Kasprowy Wierch widzianą z Kalatówek. Zdjęcie zostało wykonane w środę (26 maja) o godzinie 23:41 podczas Pełni Kwiatowego Księżyca.

Warto wspomnieć, że nie była to zwykła pełnia, tylko Superksiężyc. Oznacza to, że tego dnia Srebrny Glob znalazł się najbliżej Ziemi, dzięki czemu wydawał się znacznie większy i jaśniejszy.

Trzeba przyznać, że ten niezwykły widok zapiera dech w piersiach.

Internauci nie kryją swojego zachwytu. W komentarzach pod postem w mediach społecznościowych można znaleźć wiele pozytywnych opinii. Miłośnicy gór są oczarowani widokiem.

Fantastyczne zdjęcie!

 

Jak z kosmosu.

 

Magia gór.

Kolej linowa na Kasprowy Wierch to jedna z największych całorocznych atrakcji turystycznych w polskich Tatrach. W każde wakacje miejsce to przeżywa prawdziwe oblężenie. Czasem nawet trzeba czekać kilka godzin na wjazd. Jednak malownicze widoki widziane z jadącego wagonika w całości wynagradzają ten czas oczekiwania.

RadioZET.pl/Facebook(Tatromaniak)