Zamknij

Tatry podziwiane z Krakowa. Niesamowite zdjęcia obiegły sieć

20.11.2020 12:38
Wawel w Krakowie
fot. Shutterstock/ Zdjęcie Ilustracyjne

Tatry po raz kolejny były widziane z Krakowa. Fotograf Jan Ulicki podzielił się w sieci magicznymi zdjęciami Wawelu na tle tatrzańskich szczytów. Takie ujęcia są szczególnie trudne do wykonania, zważywszy na to, że Kraków od lat walczy się ze smogiem.

Z Krakowa, dzięki sprzyjającej w ostatnich dniach pogodzie, można było podziwiać oddalone o ponad 80 km w linii prostej Tatry. Takich widoków nie mógł przegapić krakowski fotograf, Jan Ulicki. Swoimi zdjęciami podzielił się w mediach społecznościowych. 

Niezwykłe ujęcia Krakowa na tle Tatr

Jan Ulicki umieścił na swoim profilu na Facebooku niesamowite zdjęcia Wawelu na tle Tatr. 

"Po wczorajszej bardzo dobrej przejrzystości nie mogłem odpuścić także i dzisiejszego poranka. Łapcie zatem krakowskie Tatry" – napisał w poście autor zdjęć. 

Zobacz także

Wcześniej fotograf umieścił na swoim profilu zdjęcia zachodu słońca nad Krakowem. 

"Pięknie dziś słońce przyświeciło na Tatry. Niestety sam Kraków był już w cieniu, przez co wygląda na mroczne i szarobure miasto... Ale i tak widok ten zawsze robi na mnie wrażenie" – wyjaśnił.

Pod zdjęciami pojawiło się mnóstwo komentarzy zachwyconych internautów. "Co za widok", "Bajka!", "Po prostu złoty", "Przepięknie" - czytamy.

Jan Ulicki podbił sieć swoimi zdjęciami już w ubiegłym roku. W październiku 2019 roku opublikował zdjęcie Tatr - jak sam określił - zza Krakowa. Jak wtedy wyjaśnił, było to możliwie dzięki mocnym wiatrom.