Zamknij

Tragiczna śmierć w Tatrach. Polski turysta spadł z Rysów

Redakcja
19.05.2020 10:27
Śmigłowiec TOPR
fot. Paweł Murzyn/East News

56-letni polski turysta spadł w przepaść podczas wspinaczki na Rysy. Polak najprawdopodobniej poślizgnął się i spadł z dużej wysokości do Doliny Ciężkiej (po słowackiej stronie). Do ciała mężczyzny dotarli ratownicy słowackiej Horskiej Záchrannej Služby.

W poniedziałek po południu Słowacy z Horskiej Zachrannej Służby zostali poinformowani przez swoich kolegów z TOPR, że w rejonie Rysów spadł turysta.

Tatry: śmiertelny wypadek polskiego turysty

Ratownicy TOPR wypatrzyli mężczyznę z pokładu śmigłowca – 56-letni Polak znajdował się po stronie słowackiej – w Dolinie Ciężkiej i nie dawał oznak życia. W tej sytuacji zwrócili się o pomoc do słowackich ratowników.

Wieczorem ratownicy HZS przetransportowali śmigłowcem ciało polskiego turysty. Ratownicy ocenili, że najprawdopodobniej mężczyzna poślizgnął się na zmrożonym śniegu i spadł w przepaść z dużej wysokości.

W wyższych partiach Tatr, w szczególności w żlebach i miejscach zacienionych, zalega jeszcze spora warstwa zmrożonego śniegu. Poruszanie się w takich warunkach wymaga doświadczenia w zimowej turystyce górskiej, posiadania odpowiedniego sprzętu (jak raki, czekan oraz kask) oraz umiejętności posługiwania się nim – informują służby Tatrzańskiego Parku Narodowego. 

ZOBACZ TAKŻE:

• Groźny wypadek w Pieninach. Turysta spadł z wysokości w pobliżu Trzech Koron

• Tłumy nad Morskim Okiem i w Zakopanem. Władze apelują o rozsądek i przestrzeganie zasad

Źródło: PAP

___

RAdioZET.pl/NC