Zamknij

Tatry wciąż oblegane przez turystów. "Półtorej godziny czekania na Orlej Perci"

24.08.2020 14:01
Orla Perć
fot. Shutterstock

Tatry cieszą się dużą popularnością wśród polskich turystów. W miniony weekend popularne górskie szlaki znów były przepełnione. "Nawet półtorej godziny czekania na Orlej Perci" - poinformował portal Tatromianiak.pl.

Sezon wakacyjny i słoneczna pogoda zachęcają do górskich wędrówek. Miejscami tworzą się spore kolejki - tak też było w miniony weekend na popularnym szlaku w Tatrach, Orlej Perci. 

Orla Perć. Kolejka turystów na szlaku w Tatrach

Jak podał portal "Tatromaniak", w ostatnią sobotę na szlaku Orla Perć były tłumy turystów. Najgorzej trafili ci turyści, którzy wyruszyli w góry około południa (rano na szlaku było zdecydowanie spokojniej). 

"Szczególnie tłoczno było przed słynną drabinką na Koziej Przełęczy oraz w rejonie Kozich Czub, czyli najbardziej wymagającego fragmentu trasy. Według relacji świadków czas oczekiwania w kolejce wynosił wczoraj nawet 1,5 godziny!" - czytamy.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy. Jedni żartowali z całej sytuacji, inni nie kryli swego oburzenia. 

"Piękne to zdjęcie. Widać też tą kontemplację gór za pomocą smartfonów", "Zero przyjemności w takim tłumie", "Masakra, dobrze, że mam lęk wysokości i tylko szlakami bez nadmiernej ekspozycji chodzę byłam" - czytamy w komentarzach.

Pojawiły się też wpisy osób, które czekały na tym szlaku. "Stałam, siedziałam w tej kolejce. I faktycznie to był mój debiut nie na Orlej a w takiej sytuacji. I wiecie co? Nastrój zniecierpliwienia uległ po jakimś czasie żartom i śmiechom. Zrobiła się fajna atmosfera, przesuwaliśmy się w mega rekreacyjnym klimacie" - napisała jedna z internautek. 

"Tatromaniak" przypomina, że jeśli "nie chcemy spotkać na szlaku tłumów i kolejek, rozwiązanie jest banalnie proste: wychodzimy bardzo wcześnie rano".

Orla Perć uważana za najtrudniejszy i najniebezpieczniejszy szlak turystyczny w polskich Tatrach. Chociaż znajdują się na nim liczne ułatwienia dla wspinaczy (m.in. łańcuchy, klamry czy drabinki), szlak ten zdecydowanie nie jest polecany początkującym turystom górskim. Na Orlej Perci występują liczne ekspozycje, dlatego też jest zdecydowanie odradzana osobom z lękiem wysokości. 

Źródło: Tatromaniak