Zamknij

Tatry wciąż oblegane przez turystów. Długie kolejki na górskich szlakach

14.09.2020 16:20
Szlak turystyczny na Wielki Kopieniec
fot. Grzegorz Bukala/East News/ zdj. ilustracyjne

Na tatrzańskich szlakach wciąż panuje bardzo duży ruch. Słoneczna pogoda w ten weekend znów przyciągnęła tłumy turystów. Ogromne kolejki tworzą się nie tylko do wejścia na Rysy czy Giewont, ale też Szpiglasową Przełęcz.

Tatry wciąż przeżywają oblężenie. W niektórych miejscach turystów jest tak dużo, że tworzy się "korek na szlaku". W sieci pojawiły się zdjęcia z minionego weekendu w Tatrach. 

Tatry. Tłum turystów na górskich szlakach

"Tatromaniak" opublikował na swoim profilu na Facebooku zdjęcie ze Szpiglasowej Przełęczy (stanowi jedno z dwóch przejść łączących Dolinę Pięciu Stawów Polskich i kotlinę Morskiego Oka). Z powodu dużej liczby turystów w sobotę, utworzyła się tam długa kolejka.

Pod postem pojawiło się jak zawsze wiele komentarzy:

"To uczucie gdy na szlaku zamiast dzień dobry, mówisz ,, przepraszam Pani ostatnia?", "Straszne !! Chcę zobaczyć fotkę jak schodzą do Doliny Pięciu Stawów", "Kiedy to się skończy, by można było w spokoju powędrować?", "Bo wszyscy mówili, że po wakacjach będzie pusto...' - pisali internauci. 

Tatry. Zamknięty szlak z Doliny Pięciu Stawów Polskich na Przełęcz Krzyżne

TPN podaje jednocześnie, że szlak turystyczny z Doliny Pięciu Stawów Polskich na Przełęcz Krzyżne, oznaczony kolorem żółtym, będzie zamknięty do odwołania. Powodem są prace remontowe, które zaczną się od poniedziałku, 14 września. Szlakiem będzie można wędrować w soboty i niedziele. 

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego na początku tego miesiąca podały, że pandemia nie zatrzymała wielbicieli górskich wędrówek. Podczas wakacji park odwiedziło łącznie ponad 1,28 mln osób  - to niewiele mniej niż rok wcześniej. 

TPN przypomina, że przed wyjściem w góry trzeba sprawdzić prognozę pogody, odpowiednio przygotować się do wycieczki, a jej trasę dostosować do panujących warunków i swoich możliwości. Władze parku apelują też o przestrzeganie zasad sanitarnych związanych z pandemią. Turyści powinni zachowywać dystans 1,5 metra od innych. Zaleca się również wycieczki w towarzystwie osób, z którymi przebywamy na co dzień. Należy unikać gromadzenia się na szlakach i w strefach wypoczynkowych. 

Źródło: Tatromaniak, TPN