Zamknij

Turyści utknęli na szlaku w Tatrach. Ratownicy musieli sprowadzić ich w nocy z Rysów

09.09.2020 09:04
Tatry
fot. Shutterstock

Ratownicy TOPR w nocy z wtorku na środę sprowadzali z Rysów dwójkę turystów, którzy nie poradzili sobie z trudnościami najwyższego szczytu w Polsce i poprosili o pomoc. Akcja zakończyła się o godz. 2 - poinformował w środę dyżurny ratownik TOPR. 

Jak powiedział w środę ratownik dyżurny TOPR, para turystów przeceniła swoje możliwości i nie była właściwie przygotowana do tak wymagającej górskiej wyprawy. Ponadto nie mieli odpowiedniego oświetlenia.

Tatry. Ratownicy górscy znowu sprowadzili turystów z Rysów

– Młodzi turyści nie doszli na szczyt, a do tak zwanej Buli pod Rysami skąd postanowili wracać. Jednak nie mieli odpowiedniego oświetlenia i poprosili a ratowników o pomoc. Około godz. 21 dotarł do nich ratownik dyżurujący przy schronisku nad Morskim Okiem i bezpiecznie sprowadził ich na dół – powiedział ratownik dyżurny TOPR.

Poprzedniej nocy z poniedziałku na wtorek ratownicy TOPR również pomagali zejść z Rysów dwójce turystów, którzy przecenili swoje możliwości i w gęstej mgle oraz ciemnościach nie potrafili samodzielnie zejść na dół. Również tej samej nocy słowaccy ratownicy górscy pomagali zejść na dół dwójce polskich turystów z Polskiego Grzebienia.

Źródło: PAP