Zamknij

Zakopane pokryte śniegiem. Internauci zachwyceni: "Jak z bajkowej krainy"

23.11.2021 09:23
Śnieg w Zakopanem
fot. Shutterstock/ Zdjęcie ilustracyjne

W Zakopanem zrobiło się biało. W zimowej stolicy Tatr pojawił się śnieg, co stworzyło niezwykły klimat w tym miejscu. W mediach społecznościowych opublikowano przepiękne zdjęcie Kuźnic w śnieżnej odsłonie. Fotografia bardzo szybko obiegła sieć. "Jak z bajkowej krainy" – komentowali zachwyceni internauci. 

Na południu Polski czuć powiew prawdziwej zimy. Synoptycy z IMGW już wczoraj zapowiadali, że w najbliższych dniach do kraju zacznie docierać arktyczny chłód. Czekają nas chłodne noce, a w górach spadnie śnieg. W Zakopanem już wczoraj zrobiło się biało. Podobnie w wyższych partiach Tatr, gdzie zalega już warstwa białego puchu. 

Śnieg w Zakopanem. Stolica Tatr w zimowej odsłonie

Portal Tatromaniak udostępnił na Facebooku niezwykłe zdjęcie z Kuźnic, autorstwa Pawła Dutki.

"Poczuj magię tych świąt..." – brzmi wpis do opublikowanego. I rzeczywiście, patrząc na fotografię wykonaną 22 listopada, można już poczuć magiczny, świąteczny klimat. 

Zdjęcie pokrytego śniegiem Zakopanego wywołało niemałe poruszenie wśród internautów. Komentujący nie kryli swojego zachwytu. 

Ale cudowny widok!

 

Pięknie! Jak z bajkowej krainy

 

Bajecznie!

 

Najpiękniejsza zima zawsze na Podhalu – czytamy w komentarzach. 

Chociaż zimowe krajobrazy robią ogromne wrażenie, warto pamiętać, że nocne opady śniegu i spadek temperatury spowodowały, że na drogach i chodnikach występują oblodzenia i jest bardzo ślisko. Właśnie dlatego zarówno piesi, jak i kierowcy, muszą zachować ostrożność. 

Tatry. Jakie warunki na szlakach?

Jak podano na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego, warunki do uprawiania turystyki są trudne. Szlaki przysypane są cienką warstwą świeżego śniegu, pod którą w wielu miejscach występuje lód. Jest bardzo ślisko, również na niżej położonych szlakach, takich jak na przykład droga do Morskiego Oka.

TPN podkreśla, że w wyższych partiach gór mogą się już przydać raczki. Dodaje, że wybierając się na szlak, trzeba odpowiednio się przygotować. Trasę wycieczki należy dostosować do aktualnie panujących warunków, swoich możliwości i doświadczenia, a wycieczkę zaplanować tak, by powrócić przed zmrokiem. 

Warto pamiętać, że od 1 marca do 30 listopada wszystkie szlaki na terenie TPN są zamknięte od zmierzchu do świtu.

Źródło: Tatromaniak